Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2006, 11:15

autor: Jiker

Rekordowa sprzedaż najnowszych odsłon serii Pokemon

Firma Nintendo poinformowała, że dwie najnowsze, bliźniacze odsłony serii Pokemon – Diamond oraz Pearl – sprzedały się w Japonii w ponad pięciomilionowym nakładzie.

Firma Nintendo poinformowała, że dwie najnowsze, bliźniacze odsłony serii PokemonDiamond oraz Pearl – sprzedały się w Japonii w ponad pięciomilionowym nakładzie.

Tak świetny wynik osiągnięty został w zaledwie trzy miesiące od dnia premiery obu gier, czyli od 28 września 2006 roku. Wielkie zainteresowanie tymi pozycjami wywindowało je na pierwsze miejsce w japońskim rankingu najlepiej sprzedających się gier z serii Pokemon w całej jej historii.

W Pokemon Diamond oraz Pearl głównym zadaniem gracza jest łapanie stworków, zwanych Pokemonami. W tym celu gracz odwiedzi region Sinnoh i przeżyje ekscytującą przygodę wraz z grupą poznanych przyjaciół. Obie gry umożliwiają ponadto zabawę przy wykorzystaniu internetu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie m.in. w tym miejscu.

Amerykańska premiera odsłon Diamond i Pearl odbędzie się 22 kwietnia 2007 roku. Możemy być pewni, że tamtejsza sprzedaż będzie utrzymana na podobnym poziomie, jak w Japonii. Do tej pory nie poznaliśmy niestety żadnych szczegółów związanych z wydaniem obu gier na Starym Kontynencie. Sytuacja ta powinna jednak ulec zmianie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.