Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 sierpnia 2020, 11:25

Red Dead Redemption 2 wkrótce opuści Xbox Game Pass

Już wkrótce katalog gier z Xbox Game Pass wzbogaci mnóstwo nowych pozycji. Wśród nich możemy wymienić Crusader Kings 3, Wasteland 3, Resident Evil 7 Biohazard czy Darksiders: Genesis. Niestety, w niedalekiej przyszłości z katalogu znikną między innymi Red Dead Redemption 2 i NBA 2K20.

Przełom sierpnia i września będzie bardzo gorący dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass. W tym okresie jego bibliotekę wzbogaci bowiem mnóstwo nowych gier. Już wczoraj subskrybenci tej usługi otrzymali dostęp do Microsoft Flight Simulator, czyli przygotowanej przez studio Asobo kolejnej odsłony kultowego cyklu symulatorów lotniczych (przypominamy, że jak na razie jest ona dostępna wyłącznie na PC), oraz Spiritfarer - nietypowej przygodówki od ekipy z Thunder Lotus Games, której główną bohaterką jest dziewczyna przewożąca dusze zmarłych do zaświatów na swojej łodzi. A co dalej?

Red Dead Redemption 2 wkrótce opuści Xbox Game Pass - ilustracja #1
Końcówka wakacji zapowiada się interesująco dla subskrybentów Xbox Game Pass.

Pełną rozpiskę gier, które w najbliższych dniach pojawią się w bibliotece abonamentu Xbox Game Pass, czy to wyłącznie na PC, czy też również na konsoli, znajdziecie poniżej. Uwagę zwracać mogą zwłaszcza produkcje, które zadebiutują w ramach usługi w dniu ich oficjalnych premier. Mowa tu między innymi o Crusader Kings III, Tell Me Why czy Wasteland 3.

 1. Battletoads (PC, Xbox One) – 20 sierpnia
 2. Crossing Souls (PC) – 20 sierpnia
 3. Darksiders: Genesis (PC) – 20 sierpnia
 4. Don’t Starve: Giant Edition (PC, Xbox One) – 20 sierpnia
 5. New Super Lucky’s Tale (PC, Xbox One) – 21 sierpnia
 6. Hypnospace Outlaw (PC, Xbox One) – 27 sierpnia
 7. Tell Me Why: Rozdział 1 (PC, Xbox One) – 27 sierpnia
 8. Double Kick Heroes (PC, Xbox One) – 28 sierpnia
 9. Wasteland 3 (PC, Xbox One) – 28 sierpnia
 10. Crusader Kings III (PC) – 1 września
 11. Resident Evil 7: Biohazard (PC, Xbox One) – 3 września

Niestety, w nadchodzących dniach oferta Xbox Game Pass nie będzie wyłącznie rozbudowywana. Z biblioteki abonamentu wkrótce zniknie kilka produkcji, w tym Red Dead Redemption II i NBA 2K20. Oto ich pełna rozpiska:

 1. Creature in the Well (PC, Xbox One) – 31 sierpnia
 2. Giana Sisters: Twisted Dreams (Xbox One) – 31 sierpnia
 3. Metal Gear Solid 2 & 3 HD (Xbox One) – 31 sierpnia
 4. Metro: Last Light Redux (Xbox One) – 31 sierpnia
 5. The Jackbox Party Pack 3 (Xbox One) – 31 sierpnia
 6. NBA 2K20 (Xbox One) – 1 września
 7. Red Dead Redemption II (Xbox One) – 7 września

Jeśli ktoś jest subskrybentem Xbox Game Pass i chciałby zachować wymienione wyżej produkcje, to może je zakupić. Posiadacze abonamentu mają zagwarantowane 20% zniżki w sklepie Microsoftu.

Przypomnijmy, że subskrypcja Game Pass dostępna jest w trzech wersjach: na komputerach PC, konsolach z rodziny Xbox One oraz w wersji Ultimate łączącej dwa pierwsze rozwiązania. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Xbox Game Pass, abonament Ultimate kupicie już za 4 zł za pierwszy miesiąc (tutaj). Do abonentów Game Passa w dniu premiery trafiają także wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.

 1. Oficjalna strona usługi Xbox Game Pass