Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka New Super Lucky's Tale (Switch)

New Super Lucky's Tale Switch

Ulepszona i rozbudowana wersja platformówki 3D Super Lucky’s Tale, w której wcielamy się w sympatycznego liska. New Super Lucky’s Tale wyróżnia się przede wszystkim za sprawą nowych poziomów; poza tym jednak autorzy dopracowali niemal każdy aspekt swojego dzieła.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D

Nintendo Switch
Okładka New Super Lucky's Tale (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

8listopada2019

8listopada2019

Nintendo eShop

New Super Lucky's Tale to ulepszona i rozbudowana wersja wydanej w 2017 roku platformówki 3D pod tytułem Super Lucky's Tale. Tytuł został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Playful Corporation.

Fabuła

Głównym bohaterem gry New Super Lucky’s Tale jest tytułowy Lucky, czyli sympatyczny lisek, którego zadaniem jest pomoc siostrze w ocaleniu skrywającej wielką moc Księgi Wieków. Na tę ostatnią ostrzy sobie pazury złowrogi Omen, próbujący z niewiadomych przyczyn przeobrazić świat wedle własnego widzimisię. Na szczęście protagonista nie jest sam – może liczyć na wsparcie ze strony zagubionych Yeti, Straszliwych Straszaków czy zajmujących się rolnictwem robali.

Mechanika

W trakcie zabawy w New Super Lucky’s Tale przemierzamy malownicze etapy upstrzone przeszkodami i zagadkami. Protagonista skacze po platformach, przenosi przedmioty, wspina się, a nawet kopie w ziemi, co pozwala mu odkrywać rozmaite tajemnice. Poza tym nie brakuje tu walki z przeciwnikami – dziećmi Omena tworzącymi Kocią Klikę. Choć przez większość czasu akcję obserwujemy zza pleców protagonisty, pojawiają się tu również dwuwymiarowe poziomy inspirowane klasycznymi, side-scrollowymi platformówkami; ich ukończenie zapewnia nam cenne nagrody.

Kwestie techniczne

New Super Lucky's Tale posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Na tle pierwowzoru opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą obecności zupełnie nowych etapów; oprócz tego niektóre z oryginalnych poziomów zostały przeprojektowane. Poza tym autorzy udoskonalili oświetlenie, poprawili przerywniki filmowe i dialogi, a także pochylili się nad interfejsem użytkownika, sterowaniem oraz warstwą dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe New Super Lucky's Tale

odpowiednia dla każdego wieku