Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2014, 14:04

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Reaper of Souls nie będzie jedynym dodatkiem do Diablo III?

Firma Blizzard Entertainment przeprowadza ankietę dotyczącą ewentualnego drugiego dodatku do popularnego hack’n’slasha – Diablo III. Czyżby w przypadku dużego zainteresowania ze strony graczy doczekamy się kolejnego po Reaper of Souls rozbudowanego rozszerzenia do „trójki”?

Z pewnością jest wielu graczy na całym świecie, którzy zagraliby w drugi dodatek do Diablo III (źródło: NeoGAF) - Reaper of Souls nie będzie jedynym dodatkiem do Diablo III? - wiadomość - 2014-04-27
Z pewnością jest wielu graczy na całym świecie, którzy zagraliby w drugi dodatek do Diablo III (źródło: NeoGAF)

Wygląda na to, że twórcy rozważają możliwość wypuszczenia na rynek kolejnego dodatku do Diablo III. Obecność ankiety, w której firma Blizzard Entertainment pyta użytkowników o to, czy byliby zainteresowani graniem w drugie rozszerzenie do trzeciej części popularnej serii hack’n’slash, została zauważona przez jednego z użytkowników forum NeoGAF. To jeszcze niczego nie przesądza, ale to, że w ogóle autorzy gry rozpatrują wydanie kolejnego, po Reaper of Souls, pełnoprawnego dodatku może wydać się zaskakujące. Poprzednie odsłony cyklu bowiem otrzymały tylko po jednym oficjalnym rozszerzeniu – Hellfire do części pierwszej i Pan Zniszczenia do drugiej. Czyżby „trójka” miała zerwać z tradycją?

Diablo III: Reaper of Souls zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy i krytyków, którzy dość zgodnie uznali, że dodatek jest tym, czym powinno być od początku Diablo III. Przełożyło się to również na sukces finansowy – zaledwie w ciągu pierwszego tygodnia udało się sprzedać ponad 2,7 mln egzemplarzy, czyli prawie połowę tego, ile osiągnęła w tym samym okresie podstawowa wersja gry. W sumie „trójka” wraz z rozszerzeniem rozeszła się w nakładzie prawie 20 mln sztuk – przynajmniej według ostatnich, już trochę nieaktualnych danych. Gdyby wziąć pod uwagę ostatnie miesiące, to bardzo możliwe, że doszło już do przekroczenia wspomnianej bariery.

Diablo III: Reaper of Souls ukazało się na razie tylko na komputerach PC i Mac, ale obecnie trwają prace nad wersjami dedykowanymi konsolom nowej generacji. Dodatek zawitał na rynek prawie dwa lata po premierze podstawki. Firma Blizzard słynie z długiego czasu tworzenia swoich tytułów, więc nawet jeśli doczekamy się drugiego rozszerzenia do Diablo III, to nie należy spodziewać się go prędko. O ile w ogóle, bo jedna ankieta to za mało, by stwierdzić, że dodatek jest tylko kwestią czasu.