Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2009, 09:00

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Przed premierą Borderlands nie zagramy w demo

Nie będzie dema Borderlands, przynajmniej przed premierą tej gry. Takie wieści dotarły do nas z niemieckich targów gamescom.

Nie będzie dema Borderlands, przynajmniej przed premierą tej gry. Takie wieści dotarły do nas z niemieckich targów gamescom.

Przed premierą Borderlands nie zagramy w demo - ilustracja #1

Autorzy tej ciekawie zapowiadającej się, zarówno pod względem graficznym, jak i fabularnym, produkcji przyznali w rozmowach z dziennikarzami zachodnich serwisów, że przed wydaniem pełnej gry nie planują udostępniać wersji demonstracyjnej. Według słów jednego z przedstawicieli 2K Games, które zajmie się wydaniem Borderlands, ekipa deweloperów skupia się obecnie wyłącznie na dopracowaniu wszystkich elementów i przygotowaniu gry do premiery, a co za tym idzie - demo nie jest w tej chwili priorytetem. Możliwe jednak, że przetestować Borderlands będziemy mogli już po ukazaniu się gry na rynku.

W kontekście Borderlands, podczas gamescomu padły również deklaracje dotyczące DLC do tej gry, które mogą zainteresować graczy. Otóż prezes Gearbox, studia, które pracuje nad tym tytułem, powiedział, że wszyscy będą zaskoczeni zarówno tym, jak szybko firma wyda rozszerzenie do gry oraz jego zawartością. Randy Pitchford zapowiedział również, że studio będzie bacznie obserwować rozwój społeczności fanów po premierze i postara się szybko reagować na ich oczekiwania.

Borderlands jest produkcją łączącą w sobie cechy gatunków FPS oraz cRPG. Fabuła osadzona jest w postapokaliptycznym świecie zbliżonym do serii filmów Mad Max, a gracze wcielają się w najemników wykonujących zlecenia od społeczności planety Pandora. Więcej o tym tytule przeczytacie między innymi w naszej zapowiedzi, która powstała z materiałów zebranych podczas targów E3.