Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2011, 13:10

autor: Ender

Preorder na Duke Nukem Forever zrealizowany po 10 latach

Jak mówi znane przysłowie: "Cierpliwość jest cnotą". Wykazał się nią, niewątpliwe jeden z amerykańskich klientów sieci sklepów Gamestop, który w 2001 roku złożył przedpremierowe zamówienie na grę Duke Nukem Forever, by po 10 latach odebrać grę, okazując przechowywany przez ten czas paragon.

Jak mówi znane przysłowie: "Cierpliwość jest cnotą". Wykazał się nią, niewątpliwe jeden z amerykańskich klientów sieci sklepów Game Stop, który w 2001 roku złożył przedpremierowe zamówienie na Duke Nukem Forever, by po 10 latach odebrać grę, okazując przechowywany przez ten czas paragon.

Preorder na Duke Nukem Forever zrealizowany po 10 latach - ilustracja #1

Klientem tym był Bill Stiernberg, dziś już 27-letni prawnik mieszkający w Huston. Mimo wątpliwości, przez te wszystkie lata liczył na to, że dożyje premiery wyczekiwanej gry. Kiedy ją zamawiał, by być pewnym, że jako jeden z pierwszych dostanie swój egzemplarz, zapłacił 10 dolarów. Jak przyznaje:

Zamawiając grę wiedziałem, że deweloperzy mają pewne problemy, ale akurat w tym czasie 3D Realms wypuścił nowy trailer. Więc byłem pewien, że się ukaże (...)

Odbierając upragniony tytuł stwierdził:

To było lekko surrealistyczne uczucie, wręczyć ten wytarty i zniszczony paragon, a potem otrzymać grę.”

Preorder na Duke Nukem Forever zrealizowany po 10 latach - ilustracja #2

Na tym jednak nie kończy się ta historia. Kiedy dowiedzieli się o niej ludzie w Gearbox Software, studiu odpowiedzialnym za dokończenie i publikacje Duke Nukem Forever, postanowili uhonorować lojalność Stiernberga, wysyłając mu ogromną paczkę z gadżetami związanymi z tytułem. W jej skład wszedł między innymi: zestaw koszulek, podkładka pod mysz, szklanki, bluza, limitowana kolekcjonerska wersja gry podpisana przez zespół deweloperów oraz warta około 600 złotych klawiatura Logitech G19.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.