Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2017, 10:50

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (20-26 listopada 2017)

W rozpoczynającym się właśnie tygodniu swoją premierę będzie miała pecetowa wersja World of Final Fantasy. Ponadto na rynku pojawią się między innymi Hidden Agenda (Ukryty plan) oraz Planet of the Apes: Last Frontier.

Przez ostatnie tygodnie nie mogliśmy narzekać na brak obfitości, jeśli chodzi o premiery głośnych gier. Pora jednak na chwilę oddechu. W ciągu najbliższych siedmiu dni na rynku nie pojawi się bowiem żaden tytuł, który wzbudzałby ogromne emocje wśród graczy. Nie oznacza to jednak, że w okresie tym nie doczekamy się debiutu żadnej interesującej pozycji. Nasz tradycyjny przegląd rozpoczynamy od World of Final Fantasy. Ten przeznaczony głównie dla młodszych odbiorców spin-off kultowej serii jRPG-ów zdążył już podbić serca posiadaczy PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Od jutra cieszyć się nim będą mogli również gracze pecetowi. Akcja World of Final Fantasy toczy się w magicznej krainie Grimoire, w której para głównych bohaterów, Rain i Lon, przeżywa rozmaite przygody i stara się wypełnić swoje wielkie przeznaczenie. Podczas wędrówki napotkają oni postacie znane z poprzednich części, między innymi Clouda Strife'a. Pod względem mechaniki rozgrywki World of Final Fantasy nie rożni się zbytnio od swoich większych braci. Podczas zabawy eksplorujemy mniej lub bardziej otwarte plansze i toczymy walki z przeciwnikami w systemie turowym. Ten drugi element został znacznie uproszczony, by tytuł był bardziej przystępny dla dzieci. Tę grupę powinna również przyciągnąć grafika – kolorowa i sympatyczna. Niestety, w naszym kraju spora część młodszych odbiorców może odbić się od tego tytułu ze względu na barierę językową. Będzie on bowiem dostępny wyłącznie po angielsku.

Podczas swojej podróży główni bohaterowie World of Final Fantasy spotkają wiele niezwykłych, w tym również znanych z innych części cyklu, stworzeń. - Premiery gier w Polsce (20-26 listopada 2017) - wiadomość - 2017-11-20
Podczas swojej podróży główni bohaterowie World of Final Fantasy spotkają wiele niezwykłych, w tym również znanych z innych części cyklu, stworzeń.

Również jutro zadebiutuje interesująco zapowiadająca się przygodówka w stylu produkcji studia Telltale Games – Planet of the Apes: Last Frontier. Jest to tytuł rozgrywający się w przeżywającym ostatnio drugą młodość uniwersum Planety małp. Historia zaprezentowana w grze rozpoczyna się rok po wydarzeniach znanych z Ewolucji planety małp. Grupa człekokształtnych odłącza się od plemienia Ceasara, głównego bohatera filmowej trylogii. Pozbawieni surowców niezbędnych do życia toczą walkę o przetrwanie. Doprowadzone do ostateczności małpy napadają na farmę, przez co popadają w konflikt z pobliską społecznością ludzi. Choć przejście gry ma zajmować zaledwie kilka godzin, szeroki wachlarz trudnych wyborów moralnych ma zachęcać do ponownego przejścia tytułu. Dzięki temu każda rozgrywka może bowiem wyglądać zupełnie inaczej. Planet of the Apes: Last Frontier ukaże się w angielskiej wersji językowej na razie wyłącznie na PlayStation 4. W planach są również edycje na PC oraz Xboksa One, których premiera ma odbyć się w przyszłym roku.

W rozpoczynającym się właśnie tygodniu warto zwrócić jeszcze uwagę na premierę interesującej gry ekskluzywnej dla konsoli PlayStation 4 autorstwa studia Supermassive Games, znanego chociażby z przebojowego Until Dawn. Jest nią Hidden Agenda (Ukryty plan). Opowiada ona historię dwóch kobiet, detektyw Becky Marnie oraz prokurator Felicity Graves, które próbują wytropić tajemniczego mordercę znanego jako Traper. Zabawa w Hidden Agenda opiera się na podejmowaniu trudnych wyborów moralnych, z czym wiąże się największa jej atrakcja. Bo choć tytuł można przejść w pojedynkę, oferuje on kooperację do pięciu osób. W jej ramach, za pomocą aplikacji mobilnej PlayLink, gracze mogą głosować na to, który wybór ma zostać podjęty. Co ciekawe, co jakiś czas jeden z uczestników zabawy otrzyma tajne zadanie (tytułowy ukryty plan) i tylko od niego zależy, czy je wykona i będzie działał na niekorzyść drużyny, czy też pozostanie jej wierny. Tytuł ukaże się w środę 22 listopada w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dubbing).

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 21 listopada

Środa, 22 listopada

Czwartek, 23 listopada

Piątek, 24 listopada

Premiery dodatków/DLC