Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2008, 17:31

Premiera Resistance 2 w Polsce i konkurs

Resistance 2 to jedna z bardziej oczekiwanych produkcji, także przez wielu polskich posiadaczy PlayStation 3. Tytuł swą światową premierę miał już kilkanaście dni temu, jednak dopiero teraz zawitał także i do nas. W związku z tym wydarzeniem, wraz z firmą Sony Computer Entertainment Polska, przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym wygrać można 7 jeszcze gorących pudełek z grą.

Resistance 2 to jedna z bardziej oczekiwanych produkcji, także przez wielu polskich posiadaczy PlayStation 3. Tytuł swą światową premierę miał już kilkanaście dni temu, jednak dopiero teraz zawitał także i do nas. W związku z tym wydarzeniem, wraz z firmą Sony Computer Entertainment Polska, przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym do wygrania jeszcze gorące pudełka z grą.

Premiera Resistance 2 w Polsce i konkurs - ilustracja #1

Pierwsza odsłona Resistance pojawiła się w 2006 roku i była niezwykle udana, zdobywając sobie przychylność wielu graczy. Wszystko za sprawą niezwykle sugestywnej stylistyki i klimatu (wystarczy obejrzeć jeden z filmów) oraz świetnego opracowania. Te elementy zaowocowały wartą uwagi grą, czego dowodzą między innymi pozytywne recenzje. Także u nas produkcja otrzymała dobrą ocenę.

Wobec wspomnianego dobrego przyjęcia pierwszej odsłony serii, na drugą cześć czekać długo nie musieliśmy. Konkretne informacje o Resistance 2 pojawiły się na początku 2008 roku, a sama gra została wydana się na rynkach amerykańskich 4 listopada tego roku, a więc kilka tygodni temu.

Resistance 2, podobnie jak część pierwsza, opowiada o inwazji obcej rasy na naszą biedną planetę. Wcielamy się w jednego z uzbrojonych po zęby komandosów, wykonując rozmaite zadania, polegające przede wszystkim na masowej eksterminacji najeźdźców. Wśród nich znajdują się zarówno pomniejsi i zwyczajni poganiacze, ale i ogromne bestie wielkości kilkunastopiętrowego budynku (przykład zaprezentowaliśmy tutaj). Tytuł cechuje niezwykle oryginalne uzbrojenie - przykładem może tu być giwera strzelająca przez ściany.

Czytelników zapraszamy szczególnie do naszej recenzji autorstwa Lordareona, z której dowiedziecie się o praktycznie wszystkich zaletach i wadach tego tytułu.

Premiera Resistance 2 w Polsce i konkurs - ilustracja #2

W przygotowanym z okazji premiery Resistance 2 w Polsce konkursie, możecie wygrać 7 egzemplarzy gry. Wyłącznym fundatorem nagrody jest firma Sony Computer Entertainment Polska, która oczywiście zajmuje się wydaniem tego tytułu na naszym rynku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę konkursową i odpowiedzieć na kilka niezwykle trudnych pytań, wymagających dogłębnej wiedzy historycznej i znajomości kilku języków. Mówiąc poważnie, do znalezienia odpowiedzi wystarczy internetowa wyszukiwarka, kilka minut i parę kliknięć. Tym bardziej więc zachęcamy do wzięcia udziału, gdyż nagroda, czyli sama gra, jest przednia!