Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2010, 15:48

autor: Rock Alone

Premiera LEGO Harry Potter: Years 1-4 w maju

Jak poinformowała wytwórnia Warner Bros, w maju na sklepowe półki już w maju zawita kolejna gra z serii LEGO. Tym razem, dotyczyć będzie ona przygód Harry’ego Pottera.

Jak poinformował koncern Warner Bros, w maju na sklepowe półki zawita kolejna gra z serii LEGO. Tym razem, dotyczyć będzie ona przygód Harry’ego Pottera.

Akcja gry będzie się toczyć w czasie czterech pierwszych lat pobytu młodego czarodzieja w Hogwart i obejmie opowieści znane z „Kamienia Filozoficznego”, „Komnaty Tajemnic”, „Więźnia Azkabanu” oraz „Czary Ognia”. Produkcja Travellers Tales pozwoli nam zatem doświadczyć niejako podobnych przygód, jak te znane z wersji Harry’ego Pottera w wydaniu Electronic Arts. Będą one jednak okraszone lekkim, pełnym gagów humorem, tak charakterystycznym dla poprzednich produkcji LEGO.

W grze będziemy mogli brać udział w lekcjach, które obejmą naukę czarów i ważenie alchemicznych mikstur. Przemierzymy szkołę czarodziejów w poszukiwaniu zadań zlecanych przez wybrane osoby oraz polatamy na miotle w rozgrywkach quidditcha. W trakcie zabawy spotkamy wiele znajomych postaci, a wśród nich oczywiście Rona Weasleya, Hermionę Granger i Hagrida.

Premiera LEGO Harry Potter: Years 1-4 w maju - ilustracja #1

Po LEGO Star Wars, LEGO Batman i przygodach w LEGO Indiana Jones również proza J.K. Rowling znajdzie swoje odbicie w świecie klocków. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów, również LEGO Harry Potter: Years 1-4 będzie zabawną grą akcji, pozwalającą na rozgrywkę pojedynczej osobie oraz zabawę w trybie współpracy dla kilku graczy.

Gra dostępna będzie na wszystkie obecnie popularne platformy, włącznie z komputerami PC.