Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2016, 20:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Seria LEGO Harry Potter doczeka się remastera na PlayStation 4

21 października bieżącego roku na konsoli PlayStation 4 ukaże się LEGO Harry Potter Collection, czyli zestaw zawierający odświeżone wersje gier LEGO Harry Potter: Years 1-4 i LEGO Harry Potter: Years 5-7.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że gry LEGO Harry Potter: Years 1-4 i LEGO Harry Potter: Years 5-7, ukażą się w odświeżonej wersji na konsoli PlayStation 4. Oba projekty pojawią się 21 października bieżącego roku w ramach LEGO Harry Potter Collection i zaoferują ulepszoną grafikę z udoskonalonym oświetleniem i efektami specjalnymi oraz dwie paczki DLC. W Character Pack znajdziemy 10 następujących postaci: Godric Gryffindor, Harry (Yule Ball), Helga Hufflepuff, Lockhart (Straightjacket), Luna (Lion Head), Peeves, Hermione (Pink Dress), Ron Weasley (Ghoul), Rowena Ravenclaw oraz Salazar Slytherin. Z kolei w dodatku Spell Pack pojawi się pięć czarów: Cantis, Densaugeo, Ducklifors, Melofors i Tentaclifors.

Wizualizacja okładki LEGO Harry Potter Collection.
Wizualizacja okładki LEGO Harry Potter Collection.

Jak więc widać będzie to kolejny remaster, których nie brakuje podczas obecnej generacji. Jednocześnie będzie to druga tego typu paczka od Warner Bros. Interactive Entertainment. Przypominam bowiem, że 18 października ukaże się Batman: Return to Arkham, czyli zbiorcze wydanie Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City na konsole Xbox One i PlayStation 4. Jednak w odróżnieniu od tej składanki, w przypadku LEGO Harry Potter nie wspomniano nic o sprzęcie Microsoftu.

LEGO Harry Potter: Years 1-4 i LEGO Harry Potter: Years 5-7 to dwie odsłony serii gier platformowych tworzonych przez studio Traveller’s Tales. Produkcje oparte są na przygodach słynnego czarodzieja i jego przyjaciół. Zabawa w obu przypadkach polega na przemierzaniu kolejnych lokacji, walce z przeciwnikami, zbieraniu monet oraz oczywiście układaniu klocków. Tego typu gier jest dużo więcej i coś dla siebie znajdą zarówno fani Batmana, Gwiezdnych wojen, jak i Indiany Jonesa.