Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 09:28

Powstaje LEGO Harry Potter Collection na PlayStation 4?

Serwis PlayStation LifeStyle doniósł o pojawieniu się LEGO Harry Potter Collection na stronie brazylijskiej agencji ratingowej. Według usuniętego już wpisu tytuł miałby ukazać się na konsoli PlayStation 4.

Choć uwaga całej branży skupia się na tegorocznej edycji targów gamescom, tu i ówdzie pojawiają się doniesienia niepowiązane z tym wydarzeniem. Do takich należy informacja przekazana przez serwis PlayStation LifeStyle na temat możliwego wydania gier z serii Lego Harry Potter na konsoli PlayStation 4. LEGO Harry Potter Collection pojawiło się na stronie brazylijskiej agencji zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom komputerowym, aczkolwiek tradycyjnie pozycja szybko zniknęła z serwisu. Wcześniej jednak użytkownik Felipe Mesquita z Twittera zdążył wykonać zrzut ekranu omawianej strony. Oczywiście nie mamy żadnych szczegółowych informacji na temat odświeżonego wydania ani nawet oficjalnego potwierdzenia jego istnienia, ale można założyć, że poza nieznacznie poprawioną grafiką żaden z tytułów nie zaoferuje znaczących nowości.

Czyżby klockowe przygody Harry’ego Pottera miały dołączyć do coraz liczniejszego grona remasterów na współczesne konsole? - Powstaje LEGO Harry Potter Collection na PlayStation 4? - wiadomość - 2016-08-19
Czyżby klockowe przygody Harry’ego Pottera miały dołączyć do coraz liczniejszego grona remasterów na współczesne konsole?
Powstaje LEGO Harry Potter Collection na PlayStation 4? - ilustracja #2

LEGO Harry Potter to z jedna z wielu podserii ze słynnymi klockami na licencji popularnych filmów, w tym przypadku ekranizacji książek o młodym czarodzieju autorstwa J.K. Rowling. Cykl składa się z dwóch gier, przedstawiających odpowiednio pierwsze cztery oraz trzy ostatnie lata przygód tytułowego bohatera. Jak we wszystkich produkcjach z duńskimi klockami w roli głównej, rozgrywka skupia się rozwiązywaniu prostych zagadek i zbieraniu licznych przedmiotów w częściowo otwartym świecie, uzupełniając dobrze znany schemat zajęciami typowymi dla uniwersum Harry’ego Pottera (warzenie eliksirów, quidditch itd.) Pierwsza część zadebiutowała w 2010 roku, zaś Lata 5-7 ukazały się rok później.