Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2005, 09:38

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Premiera Gothic 3 dopiero pod koniec 2006 roku?

Debiut rynkowy Gothic III pierwotnie planowany był na pierwszy kwartał 2006 roku. W połowie sierpnia informowaliśmy Was, że w/w termin został zmieniony na bardziej ogólną datę – 2006 r. Dziś wiemy już chyba, co owa ogólna data oznacza – aktualnie na stronie firmy Deep Silver, czyli brytyjskiego wydawcy gry, przy terminie premiery widnieje ostatni, czwarty kwartał 2006 roku.

Uaktualnienie: Kilka godzin po opublikowaniu poniższej wiadomości, firma Koch Media poinformowała, że na stronę jej oddziału - Deep Silver, wkradł się błąd i zamiast czwartego kwartału 2006 r. powinna widnieć ogólna data 2006. Zatem nadal możemy mieć nadzieję, że trzeciego Gothica ujrzymy trochę wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.

Debiut rynkowy Gothic III, trzeciej odsłony jednej z najlepszych gier cRPG, pierwotnie planowany był na pierwszy kwartał 2006 roku. W połowie sierpnia informowaliśmy Was, że w/w termin został zmieniony na bardziej ogólną datę – 2006 r. Dziś wiemy już chyba, co owa ogólna data oznacza – aktualnie na stronie firmy Deep Silver, czyli brytyjskiego wydawcy gry, przy terminie premiery widnieje ostatni, czwarty kwartał 2006 roku. Zatem wygląda na to, że nasza cierpliwość kolejny raz zostanie wystawiona na ostrą próbę i na trzeciego Gothica przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Cóż, byleby nie dłużej…

Premiera Gothic 3 dopiero pod koniec 2006 roku? - ilustracja #1

 

Gothic III to kolejna, trzecia już, odsłona jednej z najlepszych gier cRPG. Historia przedstawiona w tej części stanowi kontynuację wydarzeń opowiedzianych w jej poprzedniczce. Tym razem wszystko toczy się na terenach królestwa Myrthany, a są one bardzo rozległe i różnorodne. Podczas rozgrywki odwiedzimy m.in. Varrant wraz z obleganą przez orków stolicą, Nordmar, archipelag Wysp Południowych i całkowicie opanowane przez orków Północne Krainy. Niestety nie można odwiedzić Khorinis.

Zadaniem gracza w tej części gry jest powstrzymanie sił orków, które osaczyły już stolicę królestwa oraz zdobycie informacji dotyczących powodu tego ataku. Misje można rozwiązywać na kilka różnych sposobów. A oprócz questów związanych z główną osią fabuły, gracz otrzymuje szereg zadań pobocznych.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.