Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2018, 15:59

autor: Aquma

Premiera Age of Empires: Definitive Edition

Na rynku debiutuje dziś Age of Empires: Definitive Edition – odświeżona wersja stworzonej przez Ensemble Studios klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1997 roku. Tytuł jest dostępny wyłącznie w wersji na PC.

Age of Empires debiutuje na rynku po raz kolejny. - Premiera Age of Empires: Definitive Edition - wiadomość - 2018-02-20
Age of Empires debiutuje na rynku po raz kolejny.

Jeśli macie akurat ochotę na oldskulowego RTS-a, to mamy dla Was świetne wieści: od dziś w sprzedaży dostępne jest zapowiedziane w czerwcu zeszłego roku Age of Empires: Definitive Edition. Gra jest remasterem stworzonej przez Ensemble Studios klasycznej strategii z 1997 r. Odświeżeniem starocia zajęło się studio Forgotten Empires i biorąc pod uwagę pierwsze recenzje, poradziło sobie z tym zadaniem przyzwoicie (choć niestety nie doskonale, jak wskazuje w swojej recenzji g40, który przyznał temu tytułowi notę 6,5/10).

Warto przypomnieć, że oryginalne Age of Empires to jedna z najbardziej utytułowanych strategii czasu rzeczywistego w historii tego gatunku. Tytuł ten jest wymieniany jednym tchem obok gier takich jak Starcraft, Warcraft czy Command & Conquer i był chwalony m.in. za innowacyjny model rozgrywki, rozbudowaną warstwę strategiczną i – jak na standardy schyłku XX wieku – zapierającą dech w piersiach grafikę.

Age of Empires: Definitive Edition jest dostępne wyłącznie w wersji na komputery PC. Grę można nabyć wyłącznie za pośrednictwem Microsoft Store, w cenie 79,99 zł.

  1. Age of Empires: Definitive Edition – Microsoft Store
  2. Recenzja gry Age of Empires: Definitive Edition – archaiczna, ale sympatyczna