Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 20:30

autor: Vergil

Age of Empires: Definitive Edition zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Fani serii Age of Empires nie będą musieli długo czekać na powrót odświeżonej wersji jej pierwszej odsłony. Microsoft poinformował, że Age of Empires: Definitive Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a jeszcze przed końcem stycznia wszyscy zainteresowani wypróbują go w ramach otwartych beta-testów.

Premiera Age of Empires: Definitive Edition miała się odbyć w październiku 2017 roku. Deweloperzy odpowiedzialni za ten tytuł potrzebowali jednak „nieco” więcej czasu, by należycie go dopracować. Na szczęście fani serii nie będą musieli długo czekać – autorzy podzielili się informacją, wedle której produkcja trafi do sprzedaży 20 lutego. Wygląda na to, że tytułu nie znajdziemy na Steamie ani platformie GOG.com – będzie można go nabyć wyłącznie poprzez sklep Microsoftu.

Na tym jednak nie koniec, gdyż twórcy obwieścili start otwartych beta-testów, które rozpoczną się 29 stycznia. Wszyscy zainteresowani powinni się udać pod ten adres, gdzie mogą znaleźć więcej informacji na ten temat.

Warto pamiętać, że Age of Empires: Definitive Edition nie jest ostatnim słowem, jakie w temacie tej serii ma do powiedzenia Microsoft. Trwają bowiem prace nad czwartą odsłoną cyklu, nad którą pieczę sprawuje zespół Relic Entertainment. - Age of Empires: Definitive Edition zadebiutuje w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2018-01-18
Warto pamiętać, że Age of Empires: Definitive Edition nie jest ostatnim słowem, jakie w temacie tej serii ma do powiedzenia Microsoft. Trwają bowiem prace nad czwartą odsłoną cyklu, nad którą pieczę sprawuje zespół Relic Entertainment.

Przez kilka miesięcy, jakie upłynęły od dnia, w którym początkowo miało zadebiutować Age of Empires: Definitive Edition, autorzy byli pochłonięci przede wszystkim przez dopracowywanie takich elementów gry, jak minimapa oraz umożlwienie jednostkom atakowania w ruchu. Twórcy dołożyli też swoją cegiełkę do mechaniki rozgrywki i oddadzą w ręce graczy drzewko technologiczne.

Oczywiście na tym nie kończą się zmiany wprowadzone w „ostatecznej” edycji Age of Empires. Przede wszystkim produkcja otrzyma zupełnie nową oprawę graficzną (zagramy również w 4K), soundtrack nagrany od nowa przez orkiestrę symfoniczną, a ponadto każda misja z kampanii otrzyma nowe elementy narracji. Poza tym deweloperzy pozwolą nam na zabawę przez Internet, aczkolwiek nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zorganizować przy tym tytule LAN-party, jak za starych, dobrych czasów. Na koniec warto odnotować, że swoimi dziełami wykonanymi w edytorze kampanii i scenariuszy podzielimy się z graczami z całego świata.