Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 21:36

autor: Frozen

Gears 5 i definitywne edycje Age of Empires ukażą się na Steamie

Firma Microsoft ogłosiła, że nadchodzące Gears 5 oraz odświeżone trzy pierwsze części serii Age of Empires będzie można kupić na PC za pośrednictwem należącej do Valve platformy Steam.

Gracze nieprzepadający za sklepem Microsoftu mogą odetchnąć z ulgą. - Gears 5 i definitywne edycje Age of Empires ukażą się na Steamie - wiadomość - 2019-05-30
Gracze nieprzepadający za sklepem Microsoftu mogą odetchnąć z ulgą.

Phil Spencer z Microsoftu zapewnia, że gigant z Redmond nie zamierza rezygnować z dodawania swoich gier na Steama. Na platformie firmy Valve już wkrótce mają się pojawić kolejne pozycje stworzone przez Xbox Game Studios, między innymi Gears 5 oraz Age of Empires I, II i III w wersjach Definitive Edition. Przypominamy, że w marcu tego roku ogłoszono, że na Steamie ukaże się Halo: The Master Chief Collection.

Phil Spencer twierdzi, że jego firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż miliony graczy pecetowych darzy platformę Valve ogromnym zaufaniem. Microsoft chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i pozwolić im na swobodne wybranie sklepu, w którym dokonają zakupu. Spencer dodaje, że przedsiębiorstwo pracuje nad udostępnieniem swoich produkcji również w innych miejscach niż Steam i Microsoft Store. Chociaż przedstawiciel giganta z Redmond nie podał żadnych konkretnych przykładów, to biorąc pod uwagę ostatnie komentarze Tima Sweeneya możemy się domyślać, że pod uwagę brany jest między innymi sklep Epic Games.

Microsoft zapowiedział także pecetową wersję usługi Xbox Game Pass. Więcej o planach przedsiębiorstwa dowiemy się podczas nadchodzącej konferencji na targach E3, która odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego.