Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2019, 09:06

Ponad milion osób wciąż gra w Age of Empires

Adam Isgreen, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za cykl Age of Empires, stwierdził w wypowiedzi dla serwisu PCGamesN, że w gry ze wspomnianej serii każdego miesiąca gra przeszło milion osób.

Age of Empires wciąż jest niezwykle popularne. - Ponad milion osób wciąż gra w Age of Empires - wiadomość - 2019-07-01
Age of Empires wciąż jest niezwykle popularne.

W czasie targów E3 2017 firma Microsoft zapowiedziała czwartą pełnoprawną odsłonę cyklu strategicznego Age of Empires. W ruchu koncernu z Redmond można doszukiwać się próby zagrania na nostalgii graczy, którzy wychowali się na tej serii (ogłoszenie prac nad „czwórką” nastąpiło niemal 12 lat po premierze trzeciej części). Okazuje się jednak, że nostalgia może wcale nie być potrzebna – marka wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Jak donosi portal PCGamesN, w produkcje z cyklu Age of Empires każdego miesiąca gra przeszło milion osób.

Ponad milion osób miesięcznie gra w produkcje z cyklu Age of Empires, i liczba ta ciągle rośnie. To nie może być tylko nostalgia, prawda? Markę odkrywają i ogrywają nowi gracze. Myślę, że interesującą rzeczą w przypadku wielu gier RTS jest swego rodzaju stłumiony popyt i liczby zdają się to potwierdzać. Dotyczy on „gier wymagających myślenia”, które zmuszają graczy do planowania, strategizowania i ruszania głową - stwierdził dyrektor kreatywny marki Age of Empires, Adam Isgreen.

Pierwsza część omawianej serii ukazała się w 1997 roku. Tak duże zainteresowanie marką blisko 22 lata po jej powstaniu bez wątpienia można uznać za duży sukces, choć należy odnotować, że w ostatnim czasie cykl doczekał się kilku odświeżonych wersji (w 2013 roku ukazało się Age of Empires II: HD Edition, a pięć lat później na rynek trafiło Age of Empires: Definitive Edition oferujące m.in. wsparcie dla rozdzielczości 4K), które skutecznie przypomniały graczom o tej serii.

Age of Empires IV zmierza na komputery i nie ma na razie wyznaczonej daty premiery. W produkcji znajdują się także „edycje definitywne” drugiej i trzeciej części cyklu, które pojawią się na rynku w – odpowiednio – 2019 i 2020 roku.

  1. Age of Empires IV – strona oficjalna
  2. Jeszcze RTS-y nie umarły – powrót Age of Empires wskrzesi gatunek?