Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 10:24

autor: Frozen

Age of Empires: Definitive Edition ze wsparciem funkcji cross-play

Odświeżona wersja pierwszej części gry Age of Empires będzie wspierała cross-play pomiędzy platformą Steam a Microsoft Store. Informację podało oficjalne twitterowe konto cyklu.

W odświeżone Age of Empires będziemy mogli zagrać ze wszystkimi. - Age of Empires: Definitive Edition ze wsparciem funkcji cross-play - wiadomość - 2019-06-04
W odświeżone Age of Empires będziemy mogli zagrać ze wszystkimi.

W zeszłym tygodniu Phil Spencer z Microsoftu zapewnił, że Age of Empires: Definitive Edition wraz z kilkoma innymi tytułami ukaże się na platformie Steam. W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników o konieczność ponownego zakupu gry, oficjalne konto twitterowe marki zapewniło, że nie będzie takiej potrzeby, gdyż produkcja wspierać będzie funkcję cross-play pomiędzy Steamem i Microsoft Store. Oznacza to, że posiadacze Age of Empires: Definitive Edition będą mogli swobodnie grać ze sobą pomiędzy platformami. Osoba prowadząca konto serii na Twitterze zaznacza, że zakup gry w jednym sklepie nie odblokuje tytułu w drugim. Przypomina jednak o opcji dodawania gier spoza Steama, która dostępna jest w kliencie stworzonym przez firmę Valve.

Age of Empires: Definitive Edition ukazało się 20 lutego 2018 roku w sklepie Microsoftu, gdzie kosztuje obecnie 79,99 zł i dostępne jest wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Data premiery tytułu na Steamie nie została jeszcze podana.

Age of Empires II: Definitive Edition, które również ma być dostępne na Steamie i Microsoft Store, będzie grywalne podczas najbliższych targów E3. Jak donosi oficjalna strona cyklu, uczestnicy imprezy będą mogli doświadczyć oszałamiającej grafiki w 4K oraz nowej, w pełni zremasterowanej ścieżki dźwiękowej. Dostępne na targach demo pozwoli na zapoznanie się z czterema nowymi cywilizacjami.