Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2021, 10:29

autor: hexx0

Pre-order Back 4 Blood hitem Steama; mały sukces Grounded

Miniony tydzień przyniósł spore przetasowania na liście najlepiej sprzedających się gier na Steamie. New World, które brylowało w ostatnim czasie, zaliczyło mocny spadek, a jego miejsce zajęła strzelanka Back 4 Blood. Do czołówki załapało się także Grounded od Obsidian Entertainment.

Kolejny tydzień, kolejna lista bestsellerów Steama. Tym razem doszło na niej do ciekawych przetasowań. Dość powiedzieć, że dwie wersje New World (Deluxe i „zwykła”), które brylowały przez ostatnie dwa tygodnie, spadły aż na siódmą i ósmą pozycję. Wygląda na to, że przez opóźnienie premiery produkcji Amazon Games gracze wstrzymali się z jej zakupem. Miejsce MMORPG na sprzedażowym topie zajął inny niewydany tytuł, mianowicie kooperacyjny FPS Back 4 Blood od twórców Left 4 Dead, którego beta-testy rozpoczęły się w miniony czwartek. Na uwagę zasługuje również załapanie się na listę survivalowego Grounded od studia Obsidian Entertainment – dostępny w ramach early accessu tytuł można było wypróbować w ubiegłym tygodniu za darmo i wygląda na to, że wielu osobom przypadł on do gustu na tyle, że postanowiły posiąść go na własność. Pełną listę zeszłotygodniowych hitów Steama znajdziecie poniżej.

Bestsellery Steama w dniach od 2 do 8 sierpnia (według przychodu):

#

Produkt:

1.

Back 4 Blood (przedsprzedaż)

2.

The Ascent

3.

Tribes of Midgard

4.

Valve Index VR Kit

5.

Grand Theft Auto V

6.

It Takes Two

7.

New World (przedsprzedaż)

8.

New World (przedsprzedaż)

9.

Grounded (przedsprzedaż)

10.

Call of Duty: Black Ops III

Wciąż nieźle rozchodzi się cyberpunkowe The Ascent oraz osadzone w nordyckich klimatach Tribes of Midgard (odpowiednio druga i trzecia pozycja). Z uwagi na trwające na platformie Valve promocje słupki sprzedażowe podskoczyły także stosunkowo świeżemu It Takes Two (miejsce nr 6) i mającemu na karku kilka ładnych lat Call of Duty: Black Ops III (nr 10 na liście), w które w ciągu ostatnich 24 godzin w jednej chwili bawiło się niemal 8 tysięcy osób. Nieźle.

Obecność GTA 5 wśród bestsellerów Steama chyba nikogo już nie dziwi (tak jak stały przychód, jaki zapewnia ono Rockstarowi). Podobnie rzecz się ma z Valve Index, czyli zestawem do zabawy z wirtualnej rzeczywistości, który w ubiegłym tygodniu był czwartym najlepiej sprzedającym się produktem na platformie. Podsumowując, można stwierdzić, że hasło „No pre-orders” nie jest tak popularne, jak być powinno, a promocje są po to, żeby z nich korzystać. Cieszy jednak sukces The Ascent, które choć jest dostępne w usłudze Xbox Games Pass (teraz już nawet w poprawionej wersji), to i tak sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.