Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2021, 11:40

autor: Entelarmer

Back 4 Blood podbiło Steam jeszcze przed premierą

Beta-testy Back 4 Blood cieszą się sporą popularnością. Na samym Steamie w szczytowym momencie w grze przebywało prawie 100 tysięcy graczy.

Gdyby patrzeć na gry przez pryzmat zainteresowania w sieci, Back 4 Blood stanowczo nie byłoby najbardziej wyczekiwaną produkcją tego roku. Bez względu na to, czy patrzymy na artykuły dziennikarzy i komentarze pod nimi, czy też liczbę internautów śledzących dany tytuł w serwisach społecznościowych, nowe dzieło zespołu Turtle Rock Studios zdawało się pozostawać w cieniu New World, Psychonauts 2 i innych potencjalnych hitów 2021 roku. Tymczasem wystarczył jeden dzień nowych beta-testów, by Back 4 Blood stało się jednym z najpopularniejszych tytułów na Steamie. W szczytowym momencie w grze przebywało jednocześnie prawie 100 tysięcy użytkowników platformy.

Jak na grę, która zdawała się nie budzić większego zainteresowania, jest to absolutnie fenomenalny wynik. Przecież Marvel’s Avengers – tytuł na licencji bardzo popularnej marki ze wsparciem ogromnego wydawcy – ledwie udało się przekroczyć próg 30 tysięcy graczy bawiących się w tym samym czasie. Podkreślamy: mówimy o testach dostępnych niemal wyłącznie dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na Back 4 Blood (oraz szczęśliwców wybranych spośród osób zarejestrowanych na oficjalnej stronie gry). Dodajmy, że grę można też przetestować na konsolach, a w przyszłym tygodniu odbędzie się w pełni otwarta beta. Tak więc chętni do sprawdzenia gry wcale nie muszą korzystać ze Steama lub opcji wcześniejszego zakupu. W tym kontekście argument, że to tylko typowy przykład ulotnego zainteresowania graczy nową produkcją, nie wydaje się wystarczającym uzasadnieniem nagłej popularności B4B.

Oczywiście jest możliwe, że produkcja szybko straci wielu użytkowników, jeśli nie przypadnie ona graczom do gustu. Na razie opinie uczestników testów są przeważnie pozytywne. Niemniej da się znaleźć osoby krytykujące funkcje PvP, rzadkie błędy, zbyt niski poziom trudności oraz podobieństwa (lub brak tychże) do Left 4 Dead.

Twórcy mają jeszcze czas na dopracowanie gry i miejmy nadzieję, że na premierę gracze nie będą mieli większych powodów do narzekań. Back 4 Blood ukaże się 12 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation i Xbox Series X/S. Prawdziwie otwarte beta-testy rozpoczną się 12 sierpnia. Jeśli nie chcecie tyle czekać, w sieci jest już sporo nagrań prezentujących rozgrywkę, wliczając w to materiał zamieszczony poniżej.

  1. Oficjalna strona gry Back 4 Blood