Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2021, 11:55

FIFA 22 - Jerzy Dudek w drużynie FUT Heroes

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Jerzy Dudek pojawi się w grze FIFA 22. EA Sports opublikowało z tej okazji ciekawą grafikę przedstawiającą polskiego bramkarza.

Fani polskiej piłki nożnej mogą już zacierać ręce. Potwierdziły się wcześniejsze informacje mówiące o tym, że Jerzy Dudek zostanie jednym z Bohaterów FUT w grze FIFA 22. Legendarny bramkarz dostanie specjalną kartę w trybie Ultimate Team, która ma mieć aż 86 punktów oceny ogólnej.

Taką informację przekazał oficjalny profil EA Sports Polska w serwisie Twitter. Możemy z niej wyczytać, że Jerzy Dudek otrzyma w FIF-ie 22 specjalną kartę nawiązującą do legendarnego finału Ligi Mistrzów z 2005 roku. Wtedy Polak został bohaterem Liverpoolu, broniąc w niesamowitym stylu rzuty karne wykonywane przez piłkarzy Milanu i prezentując unikalny „taniec” na linii bramkowej, znany dzisiaj jako „Dudek dance”. Na specjalnej grafice możemy zobaczyć, że EA Sports określiło polskiego bramkarza mianem „the human wall” (pol. „ludzka ściana”). Dudek jest na niej wyposażony w mechaniczne ręce, które wydają się wyraźnym nawiązaniem do postaci doktora Octopusa znanego z komiksów Marvela.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Bohaterowie FUT będą dostępni wyłącznie w trybie Ultimate Team. Mają to być specjalne, wysoko ocenione karty piłkarzy, którzy w przeszłości dokonali na tyle wielkich rzeczy, że zapisali się w pamięci kibiców. W hierarchii FUT będą znajdować się powyżej zwykłych kart, ale poniżej ikon. Istotną cechą odróżniającą Bohaterów FUT od ikon będzie to, iż otrzymają oni zgranie jedynie z piłkarzami z konkretnej ligi lub narodowości (ikony mają maksymalne zgranie z każdą inną kartą w grze).

FIFA 22 trafi 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu zagracie w okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition. Można już składać zamówienia przedpremierowe, a zakup edycji Ultimate zapewni Wam wcześniejszy dostęp do gry (od 27 września).