Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2011, 14:25

autor: Sarge

Poznaliśmy datę premiery pecetowego Assassin's Creed: Brotherhood

Assassin’s Creed: Brotherhood do tej pory nie ukazał się w wersji pecetowej, choć konsolowcy mogą cieszyć się tym tytułem od listopada ubiegłego roku. Po długim czasie oczekiwania Ubisoft podał w końcu datę debiutu swojego dzieła na komputerach osobistych, ucinając tym samym wszelkie spekulacje na ten temat.

Assassin’s Creed: Brotherhood, w którego konsolowcy zagrywają się od listopada ubiegłego roku, do tej pory nie ukazał się w wersji pecetowej. Po długim czasie oczekiwania Ubisoft podał w końcu datę debiutu swojego dzieła na komputerach osobistych, ucinając tym samym wszelkie spekulacje na ten temat.

Jak poinformowano na oficjalnym forum koncernu, Assassin’s Creed: Brotherhood na PC ukaże się 17 marca w Stanach Zjednoczonych i w większości krajów europejskich oraz dzień później w Wielkiej Brytanii. Istnieje spora szansa na to, że w Polsce gra zadebiutuje w pierwszym terminie, choć na razie powinniśmy jeszcze poczekać na stosowne oświadczenie rodzimego oddziału Ubisoftu.

Poznaliśmy datę premiery pecetowego Assassin's Creed: Brotherhood - ilustracja #1

Jak łatwo policzyć, pecetowcy dostaną swoją edycję pięć miesięcy później niż właściciele pozostałych platform docelowych. W ramach rekompensaty obiecano fanom pewne ulepszenia, aczkolwiek jedna z ostatnich wiadomości nie nastraja zbyt optymistycznie w tej sprawie. Okazało się bowiem, że gra będzie obsługiwała jedynie DirectX 9, pomijając kolejne dwie wersje popularnych bibliotek.

Wiadomość o terminie wydania dalszych przygód Ezio Auditore de Firenze na PC pojawiła się niemal równolegle z ogłoszeniem wielkiego sukcesu konsolowych edycji. Okazało się, że do tej pory znalazły one 6.5 milionów nabywców, a liczba ta nadal rośnie. Jesteśmy ciekawi, jaki wpływ na ten rezultat będą mieli użytkownicy pecetów.