Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2008, 15:05

autor: vampire

Powstaje BaiJiu Racer - wyścigi MMO autorstwa Americana McGee

American McGee to znana postać w branży komputerowej rozrywki. Chociaż pracował nad wieloma projektami dla różnych twórców (karierę rozpoczął jako projektant poziomów i dźwiękowiec w id Software), większość osób zapewne wiąże go z oryginalna adaptacją Alicji w Krainie Czarów - American McGee's Alice. Jest on także autorem trzech innych produkcji równie oryginalnych co jego imię.

American McGee to znana postać w branży komputerowej rozrywki. Chociaż pracował nad wieloma projektami dla różnych twórców (karierę rozpoczął jako projektant poziomów i dźwiękowiec w id Software), większość osób zapewne wiąże go z oryginalną adaptacją Alicji w Krainie Czarów - American McGee's Alice. Jest on także autorem trzech innych produkcji równie oryginalnych co jego imię - Scrapland, Bad Day L.A. i wydawanej w formie epizodów Grimm. Okazuje się, że do tych tytułów wkrótce dołączy kolejny, tym razem będzie to gra wyścigowa MMO-lite - BaiJiu Racer, która według samego twórcy ma konkurować z takimi produkcjami jak Mario Cart i KartRider.

Powstaje BaiJiu Racer - wyścigi MMO autorstwa Americana McGee - ilustracja #1

American uważa, że będzie to pierwsza tego typu chińska produkcja z Chińczykami w roli głównej, rozgrywająca się w istniejących naprawdę lokacjach i utrzymana w charakterystycznym dla Państwa Środka stylu. Znajdziemy w niej bardzo oryginalne pojazdy wzorowane na tamtejszych środkach lokomocji. Sama rozgrywka ma być półrealistyczna, czyli nasze maszyny podlegać będą prawom fizyki, ale jednocześnie wciąż będzie to przyjemna i dynamiczna zabawa, którą urozmaicą pojawiające się na trasie power-upy. Za powstanie BaiJiu Racer odpowiada szanghajskie studio Spicy Horse (studio McGee), czyli autorzy Grimm. Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie silnika Unreal Engine 3, choć trzeba przyznać, że oprawa graficzna ich dzieła jest dość nietypowa jak na to narzędzie - przypomina tę znaną z Bad Day L.A. o czym możecie przekonać się przeglądając kanał Americana na YouTube. Więcej informacji na jej temat możemy znaleźć na oficjalnej stronie McGee.


Powstaje BaiJiu Racer - wyścigi MMO autorstwa Americana McGee - ilustracja #2
Powstaje BaiJiu Racer - wyścigi MMO autorstwa Americana McGee - ilustracja #3