Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2008, 19:55

autor: Animol

Deus Ex 3 może nie trafić na konsole

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że trzecia odsłona Deus Ex nie trafi na konsole, mimo że pierwotne plany zakładały wersje na X360 oraz PS3. Dlaczego? Developerzy nie chcą, aby gra została na ich potrzeby zbyt „spłaszczona”.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że trzecia odsłona Deus Ex nie trafi na konsole, mimo że pierwotne plany zakładały wersje na X360 oraz PS3. Dlaczego? Developerzy nie chcą, aby gra została na ich potrzeby zbyt „spłaszczona”.

W wywiadzie dla magazynu Edge, Jean-Francois Dugas, główny projektant gry, wspomniał o tym, że pierwotny Deus Ex był „trochę powolny. [...] Nie było w nim zbyt wielu ekscytujących, pamiętnych momentów. Gra nastawiona była bardziej na symulację, niż na wrażenia.” I to właśnie zadecydowało o jej sile oraz wspaniałości, z czego fani dobrze zdają sobie sprawę. Prawda jednak jest taka, że masowy klient konsolowy oczekuje od gry prostej, niezbyt skomplikowanej akcji i gnania do przodu bez przesadnego kombinowania, zastanawiania się i godzin nauki sterowania. Eidos nie chce siłą pchać się na konsole z trzecią odsłoną, aby nie popełnić błędów z części drugiej (Invisible War), w której zastosowano zbyt wiele uproszczeń w stosunku do pierwowzoru – fabuły, rozwoju postaci czy systemu walki. Wielu zapalonych zwolenników Deus Eksa po dziś dzień ma o to żal do producenta.

„W tym momencie nie wiemy jeszcze, na jakie platformy wyjdzie. Na pecety na pewno. Ale dla nas wydanie gry na konsolach nie może polegać na oberżnięciu jej z różnych cech. Jeśli ma się na nich pojawić, to na pewno z zachowaniem jej złożoności. Chcielibyśmy jednak, aby interfejs i sterowanie były proste do opanowania, nie ryzykując przy tym utraty potencjału” – a to, niestety, w przypadku konsol nie jest łatwe.

Deus Ex 3 może nie trafić na konsole - ilustracja #1

Tyle Edge Online zdradził w zapowiedzi na swojej stronie internetowej. Pełna treść wywiadu zamieszczona będzie w najnowszym wydaniu magazynu, które w sprzedaży w Wielkiej Brytanii ukaże się już jutro. Kiedy tylko więcej informacji wycieknie do Sieci, z pewnością je namierzymy i damy Wam znać, co jeszcze Dugas powiedział na temat Deus Ex 3. Mamy nadzieję, że jedną z informacji będzie chociaż przybliżona data wydania, ponieważ 2009 rok ma tak wiele dni... Sprawdźcie też naszą Encyklopedię – znajdziecie w niej wszystkie zebrane przez nas do tej pory informacje na temat gry.