Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Deus Ex: Antologia (PC)

Deus Ex: Antologia PC

Deus Ex: Antologia to zestaw trzech gier sygnowanych logiem brytyjskiej korporacji Eidos Interactive. Pakiet składa się z dwóch części serii Deus Ex autorstwa grupy Ion Storm oraz taktycznej strzelaniny Project: Snowblind zespołu Crystal Dynamics.

RPG | FPP | cyberpunk | skradanki | RPG akcji

PC Windows
Okładka Deus Ex: Antologia (PC)

producent: Ion Storm

wydawca PL: Cenega S.A.

Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18maja2007

18maja2007

pudełko PL

Deus Ex: Antologia to zestaw trzech gier sygnowanych logiem brytyjskiej korporacji Eidos Interactive. Pakiet składa się z dwóch części serii Deus Ex autorstwa grupy Ion Storm oraz taktycznej strzelaniny Project: Snowblind zespołu Crystal Dynamics.

Pierwszy z omawianych projektów, Deus Ex, reprezentuje gatunek cRPG, a jego fabuła przedstawia się w następujący sposób: nadchodzi rok 2052, a wraz z nim każdy spodziewa się końca cywilizacji. Krach ekonomiczny, upadek moralny, terroryzm, rozwijają swoje skrzydła. Za pięć minut ma nadejść apokalipsa. Z tego wiru brutalności wyłania się starożytny spisek, mający na celu objęcie kontroli nad światem przez tajemnicze siły. Niestety, tylko my jesteśmy w stanie dostrzec widmo zagłady. Mimo to postanawiamy znaleźć odpowiedzi na frapujące nas pytania. Im głębiej jednak drążymy, tym więcej mamy wątpliwości.

Istotną rzeczą dla rozwoju opowiadanej historii jest współpraca z komputerowymi przyjaciółmi. Bez nich niczego nie zdziałamy, niczego nie osiągniemy, nigdzie nie dojdziemy. Trzeba jednak pamiętać, że nikomu nie można bezgranicznie ufać. Nawet ci, którzy zdają się nam pomagać, mogą mieć ukryte, niekoniecznie przyjazne zamiary. W czasie misji rozwijamy więc swoją postać, analizujemy sytuację i w mig orientujemy się, kiedy korzystać z otwartej walki, użyć podstępu albo po prostu uciekać. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Deus Ex: Invisible War to sequel znakomitej gry akcji wydanej w roku 2000, która umiejętnie łączyła elementy cRPG z wciągającą, cyberpunkową fabułą. Druga część rozgrywa się w roku 2072, w 20 lat po wielkiej ekonomicznej katastrofie i wydarzeniach, które miały miejsce w Deus Ex. Gracz wciela się w rolę cybernetycznie ulepszonego agenta Alexa Dentona, a akcja bierze swój początek w chwili, gdy nasz protagonista ucieka z Chicago, tuż przed zniszczeniem akademii Tarsus w wyniku samobójczego zamachu terrorystycznego.

Fabuła Deus Ex: Invisible War jest jeszcze bardziej nieliniowa niż poprzednio. Każdy problem można też rozwiązać na kilka różnych sposobów (np. wyciągnąć od kogoś informacje, przekupując go, włamując się do jego komputera czy też używając brutalnej siły). Wykonując kolejne misje i zadania, gracz trafia w miejsca rozrzucone po całym świecie. Akcja toczy się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Egipcie i Niemczech, przy czym zaprezentowany świat jest bardzo interaktywny, zamieszkują go postacie charakteryzujące się własnym stylem zachowania, taktyką postępowania i inteligencją. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Project: Snowblind to dynamiczna gra akcji, która w pierwotnych zamierzeniach miała stanowić zręcznościową kontynuację obu części Deus Exa. Tytuł dzieła został zaczerpnięty z wojskowego żargonu i oznacza całkowite unieszkodliwienie wrogich systemów, powstałe np. w wyniku użyciu ładunku z impulsem elektromagnetycznym.

Fabuła produktu została osadzona w odległej przyszłości, a sam gracz wciela się w jednego z żołnierzy nowej generacji, którzy właśnie zaczęli schodzić z taśm produkcyjnych. Map nie przemierza jednak samodzielnie, gdyż dowodzi oddziałem, w skład którego wchodzi jeszcze kilku innych komandosów. Warto dodać, iż można wydawać im różnorakie polecenia. Do dyspozycji drużyny oddano najnowocześniejszy arsenał broni. W sumie mamy do wyboru 24 modele, a każdy z nich można poddawać licznym udoskonaleniom (np. poprzez dodanie nowej wyrzutni). Gracz ma również sposobność do korzystania z pojazdów, wśród których nie zabrakło nawet futurystycznych mechów, a także wszczepiania swoim żołnierzom biokomponentów, substancji poprawiających zwinność albo ułatwiających obserwowanie otoczenia w podczerwieni. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 136 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Gry podobne do Deus Ex: Antologia

Wymagania wiekowe Deus Ex: Antologia

16+

Wymagania sprzętowe Deus Ex: Antologia

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1,5 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB, Windows 2000/XP

Deus Ex: Mankind Divided – oczekiwania i obawy
Deus Ex: Mankind Divided – oczekiwania i obawy

wiadomość20 kwietnia 2015

Deus Ex: Mankind Divided, po znakomitym Buncie Ludzkości, jest kolejnym pełnoprawnym prequelem do kultowego Deus Ex z 2000 roku. Poprzednik ustawił poprzeczkę bardzo wysoko, a oficjalne zapowiedzi i efektowny zwiastun tylko zaostrzyły apetyty fanów cyberpunku. Czy jednak ulepszanie bardzo udanej może zakończyć się wyłącznie sukcesem?

Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios
Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios

wiadomość4 listopada 2011

Upadek Looking Glass Studios nie oznaczał upadku ich myśli artystycznej. Studio wydało z siebie i współpracowało ze zbyt wielką ilością ogromnych talentów, żeby nie pozostawić po sobie godnej spuścizny. Udało się. Fragmenty ich gier, odpowiedzialni za nie ludzie, czy po prostu naśladowcy i spadkobiercy rozwiązań, które wprowadzili istnieją po dziś dzień. I chwała im za to.

Deus Ex: Human Revolution - wyciekł filmik z rozgrywki
Deus Ex: Human Revolution - wyciekł filmik z rozgrywki

wiadomość22 czerwca 2010

Pomimo tego, że Deus Ex: Human Revolution był jedną z największych atrakcji tegorocznego E3, nie doczekaliśmy się jak dotąd oficjalnych filmików prezentujących samą rozgrywkę. Na szczęście, jeden z obecnych na miejscu dziennikarzy zadbał o dostarczenie społeczności nieoficjalnych materiałów video z pokazu.

Nowe informacje o następnej części Deus Ex
Nowe informacje o następnej części Deus Ex

wiadomość12 marca 2010

Na trwającym właśnie GDC ludzie z Eidos Montreal poprowadzili panel dyskusyjny na temat nadchodzącej kontynuacji serii Deus Ex, dostarczając nam tym samym pierwszych konkretnych informacji na temat tej wielce oczekiwanej produkcji.

Deus Ex 3 może nie trafić na konsole
Deus Ex 3 może nie trafić na konsole

wiadomość22 października 2008

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że trzecia odsłona Deus Ex nie trafi na konsole, mimo że pierwotne plany zakładały wersje na X360 oraz PS3. Dlaczego? Developerzy nie chcą, aby gra została na ich potrzeby zbyt „spłaszczona”.