Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2024, 10:40

Gra o polowaniu na potwory znów podbija Steama [Aktualizacja: sprzedaż Monster Hunter World]

Monster Hunter: World cieszy się największą popularnością od ponad 3 lat. To zasługa zapowiedzi nowej odsłony i rekordowej promocji Capcomu. Poznaliśmy też aktualną sprzedaż.

Źródło fot. Capcom.
i

Aktualizacja

Promocja na Steam dobiegła końca. Najwidoczniej firma Capcom uznała, że to dobry moment na ogłoszenie aktualnej sprzedaży Monster Hunter: World. Otóż w ciągu blisko 6 lat od premiery grę na wszystkich wspieranych platformach nabyło łącznie 23 miliony osób.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Monster Hunter Rise znalazło 13 milionów nabywców, a mobilne Monster Hunter Now zostało pobrane 10 milionów razy. Capcom ogłosił też, że nowe informacje na temat Monster Hunter: Wilds, a więc kolejnej dużej odsłony serii, poznamy latem.

Oryginalna wiadomość (3 stycznia)

Monster Hunter: World wróciło na listę najpopularniejszych gier na Steamie. Dzieło Capcomu obecnie zajmuje 20. pozycję w zestawieniu bestsellerów. Jakby tego było mało, w MHW jednocześnie bawi się ponad 100 tysięcy graczy jednocześnie (via SteamDB).

2 stycznia w szczytowym momencie w grze przebywało ponad 138 tys. użytkowników Steama. To najlepszy wynik gry od lipca 2020 roku i zapewnił jej 9. miejsce na liście najpopularniejszych gier na platformie firmy Valve.

Przyczyna nagłego wzrostu zainteresowania jest prozaiczna. Na PC Monster Hunter: World jest dostępne w cenie 41,25 złotego, najniższej w historii Steama (w USD mniej niż 10 dolarów). Promocja trwa od 7 grudnia, i wtedy właśnie gra zaczęła zyskiwać graczy. Dwanaście dni później, po raz pierwszy od lat, w MHW bawiło się więcej niż 100 tysięcy graczy naraz, czym zresztą pochwalili się twórcy. Równie tanio zakupicie grę na konsolach Sony i Microsoftu.

To niejedyna przeceniona odsłona serii. Poza dodatkiem Iceborne taniej można kupić także Monster Hunter: Rise oraz Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Te obniżki to prezent od twórców, nie tyle na gwiazdkę, co z okazji zapowiedzi nowej odsłony: Monster Hunter: Wilds.

W zasadzie prawie każda z gier objętych promocją dzięki niej nieco zyskała. Niemniej żadna nie cieszy się tak wielką popularnością ani nie zaliczyła tak ogromnego skoku jak Monster Hunter: World. Zapewne nie zmieni się to szybko: MH: Wild (będące niejako kontynuacją World) zadebiutuje dopiero w 2025 roku.

Z promocji na serię Monster Hunter możecie skorzystać do jutra do godziny 19:00 czasu polskiego.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej