Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 18:22

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9 -15 kwietnia)

Ruszamy z cyklem cotygodniowych wiadomości podsumowujących wydarzenia z polskiego rynku gier. W jednym miejscu zbieramy dla Was informacje m.in. o zapowiedzianych premierach i lokalizacji, tytułach wypuszczanych w tanich seriach oraz pełnych wersjach dołączanych do gazet.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9 -15 kwietnia) - ilustracja #1
Medal of Honor: Warfighter

Na polskim rynku gier każdy tydzień obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Rodzimi dystrybutorzy ogłaszają informacje dotyczące lokalizacji, tanie serie wzbogacają się o nowe tytuły, a do kiosków trafiają gazety z pełnymi wersjami. Nie wszyscy maja czas i cierpliwość śledzić to wszystko z dnia na dzień. Dlatego postanowiliśmy pod koniec każdego tygodnia publikować jednego newsa zbiorczego, który podsumowuje to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Tanie serie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9 -15 kwietnia) - ilustracja #2

Firma Cenega wzbogaciła swoją serię Pomarańczowej Kolekcji Klasyki o cztery nowe tytuły:

Natomiast 20 kwietnia seria Topseller powiększy się o wydawnictwo nazwane Mount & Blade Złota Edycja, w skład którego wejdą Mount & Blade: Warband oraz Edycja Rozszerzona Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Cena tradycyjnie wyniesie 39,99 złotych.

Zapowiedzi wydawnicze

Cenega, czyli oficjalny partner firmy Capcom w Polsce, zapowiedziała, że gra Resident Evil 6 – zostanie wydana w naszym kraju w podwójnej wersji językowej (polskiej kinowej lub angielskiej do wyboru) na wszystkich platformach docelowych, czyli zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Rodzimy oddział Cenegi zamierza również wydać najnowsze Mortal Kombat w wersji na PlayStation Vita. Gra trafi na półki polskich sklepów 4 maja tego roku.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9 -15 kwietnia) - ilustracja #3

W środę pisaliśmy o ujawnieniu przez firmę Square-Enix limitowanego wydania Hitman: Absolution, w którym poza sama grą znajdziemy album z ilustracjami, płytę DVD z filmem odsłaniającym kulisy produkcji oraz zestaw materiałów DLC z dodatkowymi rodzajami uzbrojenia. Dwa dni później Cenega potwierdziła, że tzw. „Edycja Zawodowca” trafi do sprzedaży również w naszym kraju, zarówno w wersji na PC, jak i na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Niestety, nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam zapłacić za to specjalne wydanie.

Natomiast rodzimy oddział firmy Electronic Arts pochwalił się, że dzięki współpracy z elitarną jednostką specjalną GROM wszyscy nabywcy polskiej Edycji Limitowanej gry Medal of Honor: Warfighter uzyskają wcześniejszy dostęp do unikatowej klasy postaci - żołnierza GROM.

Pełne wersje z gazet

W minionym tygodniu do kiosków trafiły następujące pisma z pełnymi wersjami gier:

Komputer Świat GRY za 14,90 zł z grami:

  1. Numen: Contest of Heroes
  2. Airport Simulator

Gamer za 10 zł z grami:

  • Truck Offroad
  • Big Foot Evolution

Gry Turbo Extra za 8,90 zł z grami:

  1. Traktory: Puchar Sołtysa
  2. Space Hack.

Pozostałe wieści

W poniedziałek, 16 kwietnia odbędzie się nocna premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsolę Xbox 360. Impreza rozpocznie się w warszawskim Empik Megastore Junior przy ulicy Marszałkowskiej o godzinie 20:00. Na przybyłych graczy sporo atrakcji, w tym konkursy z nagrodami, a pierwsze tysiąc osób otrzyma unikalny plakat, z autografami twórców gry.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9 -15 kwietnia) - ilustracja #4

Ciekawe wieści nadeszły również z niezależnego niemieckiego studia Infermum. Okazało się, że w polskiej wersji strzelanki Brick-Force wystąpi Jacek Kopczyński. Aktor ten powinien być dobrze znany rodzimym graczom z występów w takich tytułach jak m.in. Wiedźmin, Mass Effect, Dragon Age: Początek, God of War, Heavy Rain, Gothic czy Risen 2. Przypomnijmy przy okazji, że Brick-Force to sandboxowa strzelanka, którą można w dużym uproszczeniu opisać jako połączenie sieciowego FPS-a z Minecraftem. Premiera gry odbędzie się wiosną tego roku.

Na koniec warto wspomnieć o opublikowanym przez studio Blizzard polskiej edycji filmiku prezentującego Barbarzyńcę. Głosy aktorów prezentują się wyśmienicie i po obejrzeniu materiału nikt nie powinien mieć wątpliwości co do jakości rodzimej wersji językowej gry .

Ciekawe linki

 

gry