Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2014, 10:27

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Zapowiedziano premiery nowych gier oraz liczne reedycje w tanich seriach, uruchomiono otwartą betę polskiej wersji popularnego MMORPG i ujawniono wyniki sprzedaży jednego z największych przebojów ostatnich lat. Ponadto polski zespół odniósł duży sukces na usłudze Steam Greenlight.

Age of Wonders III ukaże się w naszym kraju w przyszłym miesiącu - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - wiadomość - 2014-02-10
Age of Wonders III ukaże się w naszym kraju w przyszłym miesiącu

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Age of Wonders III

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Techland pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Age of Wonders III, czyli kolejna odsłona wyśmienitego cyklu turowych strategii fantasy studia Triumph Software. Warto dodać, że będzie to pierwszy od jedenastu lat nowy tytuł z serii, gdyż poprzedni, czyli samodzielny dodatek Magia Cienia, ukazał się w 2003 roku.

Age of Wonders III ukaże się w naszym kraju pod koniec marca. Nie podano niestety dokładnej daty premiery. Techland wyda grę w polskiej kinowej wersji językowej, czyli z napisami. Poza edycją standardową na półki sklepów trafi także wydanie specjalne, choć nie znamy jeszcze jego zawartości.

Men of War: Oddział szturmowy 2

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #3

Natomiast firma Cenega wyda w naszym kraju wojenną strategię Men of War: Oddział szturmowy 2. Tytuł ukaże się 21 marca w polskiej wersji językowej (napisy) przygotowanej przez firmę QLOC S.A. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 99,99 złotych, choć nie będzie problemów z dostaniem gry taniej.

Warto dodać, że cały premierowy nakład będzie miał postać edycji premium, zawierającej unikalne elementy interfejsu, szybsze gromadzenie punktów doświadczenia, dodatkowe osiągnięcie pięciogwiazdkowego generała, specjalną odznakę w menu oraz ekskluzywną ikonkę awatara.

XCOM: Enemy Unknown - Wydanie kompletne

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #4

Cenega ma w planach również XCOM: Enemy Unknown - Wydanie kompletne, czyli zestaw zawierający podstawową wersję gry oraz dodatek Enemy Within. Pozycja ukaże się wyłącznie na pecety 7 marca tego roku, w sugerowanej cenie detalicznej 149,99 zł.

Tanie serie i promocje

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #5

Poznaliśmy wszystkie produkcje firmy CDP.pl, które sprzedawane są od dzisiaj w sklepach sieci Biedronka w ramach promocji Giermasz. Akcja objęła prawie 300 tytułów i każdy z nich dostępny jest w cenie 9,99 zł. Wyprzedaż potrwa do 23 lutego.

 1. Giermasz 2014 – pełna lista gier

Osiem nowych tytułów w serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #6

Do wydawanej przez firmę Cenega taniej serii 14 lutego dołączy osiem nowych gier:

 1. Alan Wake Złota Edycja (zawiera grę plus dodatek American Nightmare)
 2. Batman: Arkham Asylum Game of the Year (gra plus wszystkie DLC)
 3. Borderlands Game of The Year Edition (zawiera grę plus dodatki The Zombie Island of Doctor Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot, The Secret Armory of General Knoxx i Claptrap's New Robot Revolution)
 4. Sid Meier's Civilization V
 5. Deus Ex: Bunt Ludzkości Złota Edycja (zawiera grę oraz dodatki - Brakujące Ogniwo, Wybuchowy Pakiet i Wyposażenie Taktyczne)
 6. Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu
 7. Victoria Złota Edycja (zawiera obie części serii wraz z dodatkami)
 8. Warlock: Master of the Arcane - Mistrz Magii

Każda produkcja dostępna będzie w cenie 34,99 zł.

Pozostałe wieści

Premiera Enemy Front przeniesiona na lato

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #7

Studio CI Games poinformowało, że FPS Enemy Front zaliczy lekkie opóźnienie. Początkowo ta oparta na silniku CryEngine 3 produkcja miała zadebiutować wiosną tego roku, ale twórcy podjęli decyzję o przesunięciu premiery na lato. Przypomnijmy, że gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Od pewnego czasu krążą plotki o planach przeniesiona projektu również na Xboksa One i PlayStation 4, ale na razie pozostają one jedynie niepotwierdzonymi spekulacjami.

Diablo III – Polacy kupili ćwierć miliona pudełek z grą Blizzarda

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #8

Firma CDP.pl pochwaliła się wynikami sprzedaży Diablo III w naszym kraju. Do tej pory Polacy zakupili ponad 250 tysięcy pudełek z grą studia Blizzard Entertainment, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Ta liczba jest tym bardziej imponująca, że nie obejmuje egzemplarzy sprzedanych w ramach dystrybucji elektronicznej.

Pomimo prawie dwóch lat na karku produkcja wciąż cieszy się dużą popularnością i CDP.pl ma nadzieję, że do maja uda się przekroczyć pułap 300 tysięcy zakupionych pudełek.

Nintendo zyskało nowego oficjalnego dystrybutora w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #9

Czeska firma ConQuest entertainment ogłosiła, że od pierwszego marca przejmie obowiązki polskiego dystrybutora gier i konsol firmy Nintendo. Mamy nadzieję, że dzięki temu produkcje japońskiego wydawcy powrócą na półki dużych rodzimych sklepów, a jego platformy otrzymają lepszą promocję w naszym kraju.

Kholat dostał się na Steam w ciągu 6 dni od startu w programie Steam Greenlight

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #10

Powody do zadowolenia mają pracownicy polskiego studia IMGN.PRO. Tworzona przez nich gra Kholat w ciągu zaledwie sześciu dni na usłudze Steam Greenlight zdobyła tak dużo głosów użytkowników, że została zaakceptowana do dystrybucji na serwisie firmy Valve.

Produkcja zdobyła uznanie zwłaszcza wśród rosyjskich graczy, co nie dziwi, gdyż oparta ona została na historycznej tragedii z 1959, w wyniku której w tajemniczych okolicznościach zginęło dziewięciu radzieckich alpinistów.

Wiedźmin 3 – odejście dwóch kluczowych członków zespołu i współpraca z firmą Agora S.A.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 lutego 2014 r.) - ilustracja #11

W minionym tygodniu nie zabrakło również nowych informacji dotyczących gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dowiedzieliśmy się, że zespół CD Projekt RED opuściły dwie osoby - Marek Ziemak (producent rozgrywki) i Maciej Szcześnik (projektant rozgrywki). Obaj znaleźli zatrudnienie w studiu 11 bit, znanym z serii Anomaly. Ich odejście nie powinno wpłynąć negatywnie na finalny kształt gry, gdyż jej cała zawartość została już ukończona i obecnie trwają jedynie prace nad optymalizacją oraz usuwaniem błędów.

Ponadto firmy CDP.pl oraz Agora S.A. ogłosiły, że będą ze sobą współpracować przy wydaniu trzeciej części cyklu Polsce. Agora pomoże deweloperowi w zbudowaniu odpowiednio dużej kampanii promocyjnej, która towarzyszyć ma premierze tytułu. Ma ona skalą i jakością przebić wszystko, czego wcześniej świadkiem była rodzima branża gier.

Ruszyła otwarta beta polskiej wersji Royal Quest

Po udanych zamkniętych testach polskiej wersji gry MMORPG Royal Quest, firma Cenega uruchomiła wreszcie otwartą betę tego projektu. Aby wziąć w niej udział wystarczy udać się na oficjalną stronę, dokonać rejestracji i pobrać klienta.

 1. Royal Quest – oficjalna strona polskiej wersji gry

Jednocześnie dystrybutor przygotował grafikę ilustrującą sukces zamkniętych testów:

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (3-7 lutego 2014)
 2. Nie ma mocnych na The Sims 3. Top 10 Empik - Tydzień 5
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 8-9 lutego
 4. Dziś premiera wydania kompletnego Sid Meier's Civilization V
 5. LEGO Przygoda gra wideo debiutuje w Polsce