Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2014, 18:45

autor: Ender

Nintendo zyskało nowego oficjalnego dystrybutora w Polsce

Jest szansa na to, że gry Nintendo ponownie powrócą na półki polskich sklepów. Funkcje oficjalnego dystrybutora japońskiego giganta w naszym kraju przejmie w marcu czeska firma ConQuest entertainment a. s.

Nintendo posiada oficjalne oddziały w kilkunastu krajach świata, w pozostałych polega na zewnętrznych dystrybutorach - Nintendo zyskało nowego oficjalnego dystrybutora w Polsce - wiadomość - 2014-02-04
Nintendo posiada oficjalne oddziały w kilkunastu krajach świata, w pozostałych polega na zewnętrznych dystrybutorach

Produkty Nintendo tradycyjnie nie cieszą się popularnością w naszej części Europy, która w zdecydowanej części preferuje granie na komputerach PC lub konsolach Sony i Microsoftu. Firma swoją popularność utrzymuje głównie na rynkach zachodnich i w Japonii gdzie przez trzy ostatnie dekady zbudowała wierną rzeszę fanów. Nie dziwne więc, że z dostępnością gier i konsol Nintendo w naszym kraju nie było do tej pory najlepiej. Od jakiegoś czasu nie są one już obecne nawet w największych sieciach marketów z elektroniką, a niszę wypełniają jedynie mniejsze sklepy, które na własną rękę importują poszczególne tytuły i sprzęt. Jest jednak szansa na to, że sytuacja ta może się poprawić. Obowiązki oficjalnego dystrybutora Nintendo w kraju przejmuje bowiem od pierwszego marca czeska firma ConQuest entertainment a. s.

Informację o zmianach można znaleźć na oficjalnej polskiej stronie japońskiego giganta. ConQuest entertainment nie jest małym czy przypadkowym przedsiębiorstwem. Praska spółka działa na lokalnym rynku od 1990 roku i zajmuje się dystrybucją konsol i gier, a także zabawek i modeli zdalnie sterowanych. Poza Nintendo, współpracuje oficjalnie z Ubisoftem, Codemasters i Segą. Prowadzi też serwis techniczny oraz sklep internetowy. Jest więc szansa na to, że produkcje Nintendo zostaną lepiej niż dotychczas wypromowane w kraju i zaistnieją także w największych marketach. Warto dodać, że ConQuest zajmuje się oficjalną stroną Nintendo w Czechach, miejmy nadzieje, że zostanie przygotowana również jej polska wersja.

  1. Oficjalna strona ConQuest entertainment a. s.
  2. Czeska strona Nintendo
  3. Polska strona Nintendo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.