Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2014, 18:45

Nintendo zyskało nowego oficjalnego dystrybutora w Polsce

Jest szansa na to, że gry Nintendo ponownie powrócą na półki polskich sklepów. Funkcje oficjalnego dystrybutora japońskiego giganta w naszym kraju przejmie w marcu czeska firma ConQuest entertainment a. s.

Nintendo posiada oficjalne oddziały w kilkunastu krajach świata, w pozostałych polega na zewnętrznych dystrybutorach - Nintendo zyskało nowego oficjalnego dystrybutora w Polsce - wiadomość - 2014-02-04
Nintendo posiada oficjalne oddziały w kilkunastu krajach świata, w pozostałych polega na zewnętrznych dystrybutorach

Produkty Nintendo tradycyjnie nie cieszą się popularnością w naszej części Europy, która w zdecydowanej części preferuje granie na komputerach PC lub konsolach Sony i Microsoftu. Firma swoją popularność utrzymuje głównie na rynkach zachodnich i w Japonii gdzie przez trzy ostatnie dekady zbudowała wierną rzeszę fanów. Nie dziwne więc, że z dostępnością gier i konsol Nintendo w naszym kraju nie było do tej pory najlepiej. Od jakiegoś czasu nie są one już obecne nawet w największych sieciach marketów z elektroniką, a niszę wypełniają jedynie mniejsze sklepy, które na własną rękę importują poszczególne tytuły i sprzęt. Jest jednak szansa na to, że sytuacja ta może się poprawić. Obowiązki oficjalnego dystrybutora Nintendo w kraju przejmuje bowiem od pierwszego marca czeska firma ConQuest entertainment a. s.

Informację o zmianach można znaleźć na oficjalnej polskiej stronie japońskiego giganta. ConQuest entertainment nie jest małym czy przypadkowym przedsiębiorstwem. Praska spółka działa na lokalnym rynku od 1990 roku i zajmuje się dystrybucją konsol i gier, a także zabawek i modeli zdalnie sterowanych. Poza Nintendo, współpracuje oficjalnie z Ubisoftem, Codemasters i Segą. Prowadzi też serwis techniczny oraz sklep internetowy. Jest więc szansa na to, że produkcje Nintendo zostaną lepiej niż dotychczas wypromowane w kraju i zaistnieją także w największych marketach. Warto dodać, że ConQuest zajmuje się oficjalną stroną Nintendo w Czechach, miejmy nadzieje, że zostanie przygotowana również jej polska wersja.

  1. Oficjalna strona ConQuest entertainment a. s.
  2. Czeska strona Nintendo
  3. Polska strona Nintendo