Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2014, 20:50

Premiera Enemy Front przeniesiona na lato tego roku

Enemy Front, polski FPS osadzony w realiach II wojny światowej, pojawi się dopiero latem tego roku, a nie wiosną, jak wcześniej zakładano. Twórcy potwierdzili również po raz kolejny lokacje jakie zwiedzimy podczas kampanii, poza Francją i Niemcami, gracze wezmą też udział w walkach w Powstaniu Warszawskim.

Powstanie Warszawskie nie miało do tej pory szczęścia do gier. Miejmy nadzieję, że twórcy z CI Games postarają się przy odwzorowaniu tego wydarzenia historycznego

We wrześniu informowaliśmy o tym, że gra Enemy Front, a więc FPS osadzony w realiach II wojny światowej, ujrzy światło dzienne wiosną tego roku. Informacje podane na oficjalnej stronie produkcji wskazują jednak na to, że została ona przesunięta na lato. Tytuł pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Mimo wcześniejszych plotek, przynajmniej na razie nie zawita jednak na PlayStation 4 czy Xboksa One.

Przypomnijmy, że za stworzenie tytułu odpowiada polska firma CI Games. Powstaje on na silniku CryEngine 3, czyli tym samym, na którym deweloper stworzył poprzednią grę – Sniper: Ghost Warrior 2. Głównym bohaterem 10-godzinnej kampanii jest Robert Hawkins, amerykański korespondent wojenny, który podczas swojej misji przyłącza się do partyzantów i wojsk alianckich w różnych częściach Europy. Zwiedzimy Francję, Niemcy, Norwegię a także polską stolicę podczas Powstania Warszawskiego. Gra przedstawi wiele znanych operacji ruchu oporu, które zostały przeprowadzane na całym Starym Kontynencie.

Produkcja ma wykorzystywać elementy charakterystyczne dla gatunku sandboksów. Mamy mieć do czynienia z dużymi otwartymi poziomami, pozwalającymi na destrukcję otoczenia oraz z realistycznie zachowującymi się przeciwnikami z zaawansowanym AI. Gracze będą mogli korzystać z kilku stylów rozgrywki, skupiając się na bezpośredniej wymianie ognia, skradaniu się, używaniu broni snajperskiej czy też stosowaniu różnych technik sabotażu. W trakcie zabawy użyjemy wielu rodzajów broni palnej, nie tylko tej używanej przez oddziały wojskowe, ale także partyzanckie. Twórcy przygotowują także tryb multiplayer dla maksymalnie 12 osób.

  1. Widzieliśmy Enemy Front - powrót strzelanin na fronty II wojny światowej
  2. Oficjalna strona Enemy Front