Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2014, 20:09

W co pograć bez płacenia (03/02/2014)

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy m.in. kosmiczną strzelankę, śliczną przygodówkę oraz grę logiczną dla piromanów.

Witajcie w czterdziestym piątym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Backlash

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #2

Zaczynamy od kosmicznej strzelanki Backlash. Jej autorzy poszli w rzadko spotykanym obecnie kierunku i zamiast ze sterami posadzili gracza w kokpicie wieżyczki laserowej. Lotem statku kieruje więc sztuczna inteligencja, a naszym zadaniem jest zestrzeliwanie wrogich jednostek. Pomiędzy misjami mamy okazję ulepszać maszynę i montować na niej nowe uzbrojenie. Pomysły w tej grze nie należą do oryginalnych, ale za to zostały sprawnie zrealizowane i całość zapewnia dużo dobrej zabawy.

 1. Backlash – pobierz grę

Not Everything is Flammable

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #3

Z kolei Not Everything is Flammable to oryginalna gra logiczna o wywoływaniu pożarów. Naszym zadaniem jest manipulowanie płonącymi obiektami za pomocą strzałek na klawiaturze, tak aby spalić jak najwięcej elementów otoczenia. Problem w tym, że każdy ruch zmniejsza siłę ognia i wystarczy odrobina nieuwagi, aby płomień zgasł. Wszystko to daje produkcję, która przypomina zabawę klockami domino dla piromanów

 1. Not Everything is Flammable – pobierz grę

Will Helm Scream?

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #4

Natomiast Will Helm Scream? stanowi nietypową skradankę z silnymi elementami logicznymi. Kierujemy hełmem opętanym przez demona i naszym zadaniem jest zejście na najniższy poziom lochów. Po drodze napotykamy kilka typów strażników, których musimy skutecznie omijać. Każdy rodzaj przeciwnika inaczej reaguje na konkretne bodźcie i wykorzystywanie tego faktu jest kluczem do odniesienia sukcesu. Jednych wystarczy nastraszyć, podczas gdy obejście innych wymaga stworzenia dywersji.

 1. Will Helm Scream? – pobierz grę

The Domovoi

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #5

The Domovoi to ciekawa tekstowa przygodówka, która zamiast na zagadkach koncentruje się głównie na opowiadaniu historii i wymuszaniu na graczu decyzji kształtujących dalsze wydarzenia. Scenariusz pełnymi garściami czerpie ze słowiańskiego folkloru i został zrealizowany w nietypowej formie. Wcielamy się bowiem w przyjaciela starego bajarza, który pomaga mu we właściwym opowiadaniu historii. Jednokrotne przejście całości zajmuje raptem kilka minut, ale zależnie od podejmowanych wyborów fabuła może podążyć kilkoma alternatywnymi ścieżkami.

 1. The Domovoi - zagraj

Darmowy klasyk: Anne & Beanie

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #6

Ze starszych produkcji chcemy Wam polecić przygodówkę Anne & Beanie, opowiadającą historię dziewczynki i jej mechanicznego słonia przemierzających opuszczone ruiny miasta. Całość przypomina takie tytuły jak Machinarium czy Botanicula i rozgrywka opiera się na serii logicznych zagadek, w których musimy manipulować otoczeniem. Łamigłówki są bardzo dobrze przemyślane, ale największym atutem projektu jest przepiękna oprawa graficzna z doskonałą bajkową atmosferą.

 1. Anne & Beanie – pobierz grę

Free-2-Play

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Backlash, The Domovoi, Anne & Beanie i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (03/02/2014) - ilustracja #7

Doczekaliśmy się wreszcie startu otwartej bety europejskiej wersji Hearthstone: Heroes of Warcraft, czyli karcianki opracowanej przez studio Blizzard Entertainment. Produkcja zasadami nie odbiega od standardów swojego gatunku, ale jak na ten zespół przystało, wykonanie jest wyśmienite. Gra oferuje pokaźny zestaw dobrze zbalansowanych talii, a rozgrywka potwornie wciąga, tak że godziny upływają błyskawicznie. Warto sprawdzić, gdyż szykuje się jednen z największych przebojów wśród wirtualnych karcianek.

 1. Hearthstone: Heroes of Warcraft – strona oficjalna gry

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 23 stycznia 2014 (zwycięzca ankiety: Envy)
 2. 16 stycznia 2014 (zwycięzca ankiety: Quake Live)
 3. 8 stycznia 2014 (zwycięzca ankiety: Evil Genius Online)
 4. 20 grudnia 2013 (zwycięzca ankiety: Treasure Adventure Game)
 5. 11 grudnia 2013 (zwycięzca ankiety: The Narrow Path)
TWOIM ZDANIEM

Która Darmówka z 3 lutego podobała Ci się najbardziej?

Hearthstone: Heroes of Warcraft
62,3%
The Domovoi
15,1%
Not Everything is Flammable
11,3%
Anne & Beanie
5,7%
Will Helm Scream?
3,8%
Backlash
1,9%
Zobacz inne ankiety