Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2014, 21:49

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 czerwca 2014 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku sporo działo się w kwestii lokalizacji gier. Zapowiedziano także powrót legendarnego magazynu, a obiecujący rodzimy projekt rozpoczął zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze.

Polska przygodówka Bulb Boy szuka wsparcia na Kickstarterze. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 czerwca 2014 r.) - wiadomość - 2014-06-30
Polska przygodówka Bulb Boy szuka wsparcia na Kickstarterze.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Hellraid: The Escape

Firma Techland poinformowała o dacie premiery Hellraid: The Escape, czyli mobilnej gry przygodowej osadzonej w tym samym uniwersum, co nadchodząca zręcznościówka Hellraid.

Produkcja trafi do sprzedaży 10 lipca i obecnie w planach jest jedynie wersja na urządzenia z systemem iOS. Warto wspomnieć, że będzie to tzw. gra premium, co oznacza, że zapłacimy za nią raz, a potem nie pojawią się żadne, nawet opcjonalne mikropłatności.

Pozostałe wieści

Jarosław Boberek powróci w Uncharted 4: A Thief's End

Rodzimy oddział firmy Sony opublikował polską wersję zwiastuna gry Uncharted 4: A Thief's End przygotowanego na tegoroczne targi E3. Filmik potwierdził, że otrzymamy dubbing, a w rolę Nathana Drake’a ponownie wcieli się Jarosław Boberek.

Przypomnijmy, że gra zmierza wyłącznie na konsole PlayStation 4, a jej premiera nastąpi pod koniec przyszłego roku.

Polska drugim rynkiem Europy Wschodniej

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 czerwca 2014 r.) - ilustracja #3

Serwis Newzoo opublikował raport opisujący kondycję światowego rynku gier w 2014 roku. Wśród państw generujących największe przychody Polska zajęła 23 miejsce, mogąc pochwalić się wynikiem opiewającym na niemal 280 mln dolarów. W Europie Wschodniej wyprzedzili nas tylko Rosjanie.

Powrót magazyny Secret Service

Szykuje się powrót Secret Service, czyli kultowego magazynu o grach, który święcił triumfy na polskim rynku w latach 90-tych ubiegłego wieku. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest wielu weteranów pierwowzoru, takich jak Waldemar „Pegaz Ass” Noway czy Piotr Mańkowski, który będzie pełnił rolę redaktora naczelnego.

Pierwszy numer ukaże się w wersji papierowej jeszcze w tym roku, choć nie podano konkretnej daty premiery.

  1. Secret Service – strona oficjalna

Polska wersja The Banner Saga

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 czerwca 2014 r.) - ilustracja #4

Studio Stoic Games dotrzymało wcześniejszych obietnic i wypuściło łatkę dodającą kilka lokalizacji do turowego RPG-a The Banner Saga. Wśród nich znalazła się polska wersja językowa, zrealizowanie w formie kinowej.

Patcha można pobrać za darmo z serwisów, na których zakupiliście grę.

Premiera Zombie Driver Ultimate Edition

Do sprzedaży na Xboksa One trafiła gra Zombie Driver Ultimate Edition, czyli najnowsza wersja samochodowej zręcznościówki autorstwa polskiego studia Exor. Jest to jednocześnie pierwsza rodzima produkcja, która zadebiutowała na tej platformie.

W porównaniu z poprzednimi wersjami dwukrotnie zwiększono ilość zombiaków na mapach oraz umieszczono na nich więcej uzbrojenia. Dodano nowy tryb kamery oraz ulepszono grafikę. Warto wspomnieć, że gra działa w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę.

Kickstarter Bulb Boy

Grupa trzech krakowskich deweloperów uruchomiła na serwisie Kickstarter zbiórkę na grę Bulb Boy. Ma to być przygodówka z nietypowym stylem graficznym i bardzo pomysłowymi zagadkami, a jej premiera nastąpi pod koniec przyszłego roku. Priorytetem dla twórców jest wydanie pecetowe, ale w późniejszym terminie mogą także powstać edycje mobilne.

Aby odnieść sukces Bulb Boy musi do 27 lipca zgromadzić minimum 40 tysięcy dolarów. Przed podjęciem decyzji o ewentualnym wsparciu projektu warto wypróbować wersję demonstracyjną.

  1. Bulb Boy – strona Kickstartera
  2. Bulb Boy – zagraj w demo

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (23-27 czerwca 2014)
  2. Enemy Front radzi sobie coraz lepiej. Top Empik - Tydzień 25
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 28-29 czerwca
  4. GRID: Autosport debiutuje na polskim rynku
  5. Premiera Euro Truck Simulator 2: Edycja Roku
  6. Premiera MotoGP 14