Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Przemysław Zamęcki 27 czerwca 2014, 16:29

The Banner Saga już dostępna w języku polskim

Twórcy cenionej gry taktycznej RPG spełniają obietnicę dotyczącą wprowadzenia kilku wersji językowych i ogłaszają uruchomienie gry na urządzenia mobilne już w lecie bieżącego roku.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Niezależne studio deweloperskie Stoic, we współpracy z firmą wydawniczą Versus Evil, poinformowało w dniu dzisiejszym, że gra The Banner Saga została zlokalizowana i jest dostępna w języku polskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim i hiszpańskim na platformę PC i Mac. Zespół ogłosił również oficjalnie, że obsypana nagrodami saga o wikingach wejdzie w lecie tego roku na urządzenia mobilne.

„Wydanie gry The Banner Saga w kilku językach to spełnienie obietnicy złożonej wspierającym nas w kampanii Kickstartera w 2012 roku,” mówi John Watson, dyrektor techniczny studia Stoic. „Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam w końcu wydać grę w kilku wersjach językowych. Poza platformami PC i Mac, w lecie bieżącego roku gra zostanie również udostępniona w kilku językach na urządzenia mobilne. Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy zaprezentujemy grę nowym odbiorcom!”

The Banner Saga już dostępna w języku polskim - ilustracja #1

„Premiera gry The Banner Saga na tablety tego lata oraz wprowadzenie kilku wersji językowych to nie lada osiągnięcie ekipy studia Stoic,” mówi Steve Escalante, generalny menadżer Versus Evil. „W pełni wspieramy ich starania i współpracujemy z deweloperami, aby zapewnić jak najwyższą jakość nie tylko naszym nowym graczom z całego świata, ale również wszystkim użytkownikom platform mobilnych.”

The Banner Saga to epicka saga o wikingach, będąca grą RPG poszerzoną o turową walkę taktyczną, w której wybory dokonywane przez gracza odnośnie podróży, rozmów i walki wpływają na rozwój fabuły oraz przetrwanie całej cywilizacji. Gra jest wyposażona w niesamowitą grafikę i animację 2D, unikalny system walki taktycznej oraz szereg niezapomnianych postaci, które nadają bieg wydarzeniom. Grę wzbogaca piękna i zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa autorstwa nominowanego do nagrody Grammy i dwukrotnego zdobywcy nagrody BAFTA kompozytora Austina Wintory’ego w wykonaniu orkiestry The Dallas Winds oraz słynnego tria gwiazd serwisu YouTube: Petera Hollensa, Malukah oraz Taylora Davisa.

Gra The Banner Saga jest dostępna na platformę PC i Mac w serwisach Steam, UPlay, GameFly, GameStop, GOG oraz Gamers Gate. W wybranych sklepach do kupienia jest również cyfrowa wersja Deluxe Edition zawierająca grę oraz pełną ścieżkę dźwiękową.

Więcej o grze The Banner Saga na stronie: http://stoicstudio.com/