Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 17:40

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - posłuchaj utworów ze ścieżki dźwiękowej

Do zespołu odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dołączył Mikołaj Stroiński - kompozytor znany z Dark Souls II, pracujący obecnie przy The Vanishing of Ethan Carter. W związku z tym udostępniono nowy utwór skomponowany przez tego muzyka na potrzeby wyczekiwanego cRPG. Jest to też znakomita okazji, by posłuchać innych piosenek, które przygrywać nam będą w czasie nowej przygody Geralta.

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na klimat gry jest bez wątpienia oprawa dźwiękowa danego tytułu. Twórcy ze studia CD Projekt Red przywiązują do tej kwestii (do pozostałych w sumie też) dużą wagę, w związku z czym w wyczekiwanym cRPG Wiedźmin 3: Dziki Gon z pewnością usłyszymy świetny soundtrack. Z jego próbką możemy zaznajomić się już dziś dzięki profilowi Marcina Przybyłowicza, kompozytora pracującego nad grą, w serwisie SoundCloud. To jednak nie koniec, gdyż ujawniono, że do zespołu dołączył Mikołaj Stroiński, którego dokonania słyszeliśmy m.in. w Dark Souls II, a obecnie, oprócz prac nad trzecim Wiedźminem, wspomaga on także deweloperów z The Astronauts, tworzących grę The Vanishing of Ethan Carter. Jego utworu z soundtracku Dzikiego Gonu posłuchacie w tym miejscu.

Przy okazji wypada także wspomnieć, że swoje trzy grosze do produkcji Wiedźmina 3 dorzucił również polski zespół folkowy Percival, którego piosenkę usłyszeliśmy na poniższym zwiastunie, zaprezentowanym podczas tegorocznych targów E3.

Co jak co, ale wydaje się, że o ścieżkę dźwiękową gry Wiedźmin 3: Dziki Gon możemy być spokojni. Przypominam, że tytuł ukaże się 24 lutego 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.