Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2014, 21:26

Wiedźmin 3: Dziki Gon - data premiery, nowy gameplay i informacje o edycji kolekcjonerskiej

Dziś odbyła się konferencja studia CD Projekt RED. Zobaczyliśmy na niej nowy zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a także poznaliśmy informacje dotyczące jej daty premiery i wydań, w jakich się ona ukaże (z edycją kolekcjonerską na czele). Nowinki nie ominęły również platformy dystrubucji cyfrowej GOG.com i zapowiedzianej pierwotnie jako planszówka gry The Witcher: Adventure Game.

Zapowiedziana tydzień temu konferencja studia CD Projekt RED już za nami. Na początek wypada przytoczyć informację, która została podana jako pierwsza, a więc to, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego 2015 roku.

Wiedźmin 3 – nowy zwiastun

Gwoździem programu był niewątpliwie zapowiadany nowy zwiastun Dzikiego Gonu. Co prawda, twórcy nie pokazali właściwego zapisu rozgrywki, jakiego oczekiwało wielu graczy, lecz kolejny zlepek scenek na silniku gry, ale i tak otrzymaliśmy emocjonujący, niesamowicie efektowny materiał. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pojawienie się w nim postaci innych wiedźminów z Kaer Morhen, cesarza Emhyra var Emreisa, Triss, Yennefer i Ciri. Film widnieje poniżej.

Wiedźmin 3 – wydania (standardowe, kolekcjonerskie, cyfrowe) i ceny

Wiedźmin 3: Dziki Gon w standardowym wydaniu pudełkowym będzie kosztował 139,99 zł (PC) lub 219,99 zł (XOne, PS4). Pomimo nazwy, będzie to stosunkowo bogata edycja – w opakowaniu oprócz samego programu, znajdziemy także wielkoformatową mapę świata gry, kompendium wiedzy o tymże uniwersum i instrukcję (wszystko w formie wydrukowanej), a także zestaw naklejek i płytę ze ścieżką dźwiękową. Wraz z zakończeniem konferencji wystartowała przedsprzedaż omawianego tytułu – zamówienie na swój egzemplarz możecie złożyć na przykład w tym miejscu.

Wizualizacja wydania standardowego gry.

Co więcej, CD Projekt RED spełniło obietnicę, jeśli chodzi o ujawnienie edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3. Kosztuje ona 349,99 zł (PC) lub 419,99 zł (XOne, PS4) i jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem pre-ordera – zamówienie możecie złożyć również tutaj. Oprócz tego, co zawiera standardowe wydanie (opisane powyżej), w „kolekcjonerce” znajdziemy dodatkowo:

 1. 26-centymetrową figurkę Geralta walczącego z gryfem (około 2 kg masy)
 2. Wiedźmiński medalion
 3. Artbook (200 stron, twarda oprawa)
 4. Steelbook
 5. Kolekcjonerskie pudełko

Wizualizacja edycji kolekcjonerskiej w wersji PC.

Oprócz tego, dostępna będzie także bogata edycja cyfrowa wersji PC. W jej skład wejdzie to samo, co w pudełkowym wydaniu standardowym, tyle że w formatach .pdf (mapa, kompendium, instrukcja, wzór naklejki) i .mp3 (soundtrack). Jeśli rozważacie zakup Wiedźmina 3 w takiej postaci, zwróćcie uwagę na ofertę platformy GOG.com, jako że otrzymacie tam 10-procentowy rabat, a zaoferowane zostaną Wam przy tym wyjątkowe prezenty (m.in. rozszerzona ścieżka dźwiękowa) i gra Neverwinter Nights ze wszystkimi rozszerzeniami). Sugerowana cena wersji cyfrowej (poza GOG.com) wynosi 129,99 zł.

A oto zapowiadana rewolucja w temacie GOG.com.
A oto zapowiadana rewolucja w temacie GOG.com.

GOG.com Galaxy i komputerowa wersja The Witcher: Adventure Game

„Sensacyjną wiadomością” w temacie GOG.com okazało się GOG.com Galaxy – polska platforma dystrybucji cyfrowej doczeka się własnego klienta, na wzór Steama czy Origina. Cechy wyróżniające GOG.com Galaxy to:

 1. Brak aktywowania gier.
 2. Brak obowiązku uruchamiania platformy i łączenia się z Internetem, aby odpalać produkcje, w których nie zamierzamy korzystać z funkcji sieciowych.
 3. Funkcja cross-play, czyli możliwość grania po sieci również z osobami, które mają swoje kopie tytułów na innych platformach dystrybucji cyfrowej (np. na Steamie).

Pierwszym tytułem, który skorzysta z funkcji GOG.com Galaxy, będzie The Witcher: Adventure Game. Oznacza to, że zapowiedziana kilka miesięcy planszówka doczeka się adaptacji nie tylko na urządzenia mobilne, ale również komputery (PC, Mac). Obecnie trwają zapisy do zamkniętych beta testów tej produkcji – jeśli chcecie się zgłosić, udajcie się w to miejsce.

 1. Wiedźmin 3 będzie dopieszczony na 100% – o premierze, DLC i Skyrimie rozmawiamy z Marcinem Iwińskim
 2. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
 3. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt RED

Przygody Geralta wyjdą na światło dzienne 24 lutego 2015 roku.

Witaj z powrotem, południco!

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej