Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2014, 20:12

autor: Renox

343 Industries tworzy nową grę w uniwersum Halo?

Ekipa ze studia 343 Industries poszukuje osoby, która objęłaby stanowisko starszego producenta przy tworzeniu nowego projektu w uniwersum Halo. Na razie o samym przedsięwzięciu nie wiadomo praktycznie nic, jednak już teraz można domniemywać, że Microsoft ponownie zdecydował się stworzyć kolejnego spin-offa serii.

Nowy spin-off serii Halo na horyzoncie? - 343 Industries tworzy nową grę w uniwersum Halo? - wiadomość - 2014-06-30
Nowy spin-off serii Halo na horyzoncie?

W serwisie należącym do firmy Microsoft, gdzie znaleźć można różnego rodzaju oferty pracy w firmie, pojawiła się możliwość aplikowania na stanowisko starszego producenta w studiu 343 Industries przy rozwijaniu „nowego projektu w uniwersum Halo.” Wśród wielu wymagań stawianych potencjalnym kandydatom znaleźć możemy fragment, w którym deweloperzy chcą, aby aplikujący miał świadomość pracy ukierunkowanej na stworzonie czegoś w takiej jakości, jaką przez lata zapewniała seria Halo. Najprawdopodobniej wskazuje to na rozpoczęcie prac nad kolejną produkcją zachowaną w omawianym uniwersum, chociaż – niestety – o samym tytule nie wiemy praktycznie nic. Nie możemy być również do końca pewni tego, czy będzie to faktycznie gra wideo.

Dosyć sensowne wydają się być jednak domniemania, iż mamy tu do czynienia z kolejnym spin-offem serii. Biorąc pod uwagę fakt, że takie znaleźć już możemy w dorobku wymienionych wyżej deweloperów (mowa o wydanym już Halo Wars oraz mającym ukazać się w lipcu tego roku Halo: Spartan Assault), przypuszczenia te zdają się mieć ręce i nogi. Tym bardziej że 343 Industries wraz Microsoftem intensywnie pracują już nad wysokobudżetową grą z cyklu – Halo 5: Guardians – jak również Halo: The Master Chief Collection, a więc pakietem czterech pierwszych odsłon serii tworzonym z myślą o konsoli Xbox One. Więcej informacji ujawnionych zostanie pewnie wkrótce, więc fanii serii muszą uzbroić się w cierpliwość.

343 Industries tworzy nową grę w uniwersum Halo? - ilustracja #3Halo 5: Guardians to piąta odsłona popularnych pierwszoosobowych strzelanek tworzonych z myślą o konsoli Microsoftu, mająca ukazać się jesienią 2015 roku. Będzie to pierwsza odsłona serii wydana na konsolę nowej generacji - Xbox One. Produkcja – będąc pod względem fabularnym drugą częścią zapoczątkowanej przez „czwórkę” trylogii – przedstawi kolejne losy Master Chiefa usiłującego uratować Wszechświat. Piąta część serii, dzięki technologiom zaimplementowanym przez giganta z Redmond w jego nowej konsoli, pozwoli na wykorzystanie funkcji smartglass, kontrolera Kinect 2.0, wielu innowacji związanych z usługami społecznościowymi, a dzięki większej wydajności wspomnianego sprzętu – zapewni lepszą oprawę audiowizualną.