Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2014, 20:01

autor: Góral

FIFA 15 - ujawniono nadchodzące usprawnienia

Deweloperzy gry FIFA 15 z firmy Electronic Arts ujawnili szykowane nowości, które ujrzą światło dzienne wraz z nadchodzącą odsłoną popularnej sportowej serii. W grze, oprócz ulepszonej oprawy graficznej, zobaczymy także system Emotional Intelligence, odpowiadający za emocje ukazywane przez piłkarzy, lepsze zachowanie kibiców, bardziej realistyczną fizykę futbolówki i wiele innych.

Firma Electronic Arts podzieliła się szczegółami dotyczącymi nowinek, które pojawią się w grze FIFA 15. Dodatkowo zaprezentowano nowy zwiastun, omawiający w skrócie to, czego możemy się mniej więcej spodziewać po oprawie graficznej nadchodzącej produkcji. Tytuł oferować ma najdokładniej odwzorowanych zawodników w historii serii. Twórcy zatroszczą się jednak nie tylko o realistyczny wygląd, ale także o takie szczegóły, jak oddychanie i poruszanie się włosów. Podobne zabiegi spotkają stadiony. W nagraniu wspomniano m.in. o trzęsącej się bramce po silnym uderzeniu w poprzeczkę, czy też flagach w narożnikach wyginających się po uderzeniu w nie piłką. Dodatkowo zmagania sportowców mają zostawiać ślady na murawie.

FIFA 15 w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa
  • Deweloper: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: Xbox One, PlayStation 4, PC, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, 3DS, Wii
  • Data premiery: 23 września (świat), 26 września 2014 roku (Europa)

Oprawa graficzna to ważny, ale nie jedyny element gry. FIFA 15 ma wprowadzić sporo innych dodatków. Jednym z nich będzie system Emotional Intelligence. Dzięki niemu zawodnicy będą posiadać wspomnienia oraz wyrażą swoje emocje dostosowane do sytuacji panującej na boisku. Deweloperzy chwalą się, że w pełnej wersji znajdziemy ponad 600 typów tego typu zachowań.

Pozytywnych zmian doczekać ma się prezentacja meczy, dzięki unikalnym reakcjom fanów, uzależnionym od pochodzenia i przynależności klubowej, poprawionym komentarzem, reakcjom piłkarzy siedzących na ławce, nowym animacjom ukazującym radość po strzelonym golu, itd.

Rozgrywka także otrzyma usprawnienia. Przede wszystkim FIFA 15 zaoferuje realistyczną fizykę piłki. Koledzy z drużyny oraz przeciwnicy mają dostosowywać swoje zachowanie do danej sytuacji, zmieniając w razie potrzeby taktykę. Możliwe ma być także samodzielne ustawianie pozycji zawodników w czasie wykonywania stałych fragmentów gry. Sterowanie z kolei będzie bardziej responsywne, zapewniając lepsze „czucie” futbolówki.

Wszystkie te zmiany dotyczą oczywiście tylko najmocniejszych platform sprzętowych (Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC). Użytkownicy pozostałych urządzeń obejdą się smakiem.

FIFA 15 wprowadzi szereg usprawnień. - FIFA 15 - ujawniono nadchodzące usprawnienia - wiadomość - 2014-06-30
FIFA 15 wprowadzi szereg usprawnień.
FIFA 15 ukaże się we wrześniu. - FIFA 15 - ujawniono nadchodzące usprawnienia - wiadomość - 2014-06-30
FIFA 15 ukaże się we wrześniu.