Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 11:04

autor: Renox

GRID: Autosport debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj ma miejsce oficjalna polska premiera gry GRID: Autosport. Produkcja ze stajni studia Codemasters debiutuje na PC i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Dodatkowo twórcy opublikowali z okazji premiery nowy zwiastun omawianego tytułu.

Gra debiutuje na PC, X360 i PS3 - GRID: Autosport debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2014-06-27
Gra debiutuje na PC, X360 i PS3

24 czerwca na światowym rynku zadebiutowała nowa odsłona serii GRID. Jak to często bywa, trzy dni później zjawia się także na polskich półkach sklepowych. Kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych (zapoczątkowanego swoją drogą jeszcze w 1997 roku za sprawą TOCA Touring Car Championship) autorstwa Codemasters Software debiutuje dziś w naszym kraju w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. GRID: Autosport możecie nabyć w Sklepie GRY-OnLine w cenie: 109,90 zł (PC) oraz 195,90 zł (PS3, X360).

Premiera omawianego tytułu za granicą przyniosła ze sobą kilka recenzji autorstwa większych serwisów poświęconych grom. Dla przykładu, Eurogamer ocenił kolejną odsłonę słynnego cyklu na 7/10, PC Gamer dał mu 86/100, IGN – 8,3, Gamereactor UK – 7/10, GamesRadar – 4.5/5, CVG – 9/10, natomiast Gamespot – 6/10. Trochę bardziej szczodry od większości zachodnich kolegów z branży był g40st, wystawiając omawianej produkcji w recenzji na łamach naszego serwisu ocenę 8.5/10, zwracając szczególną uwagę na świetną oprawę audio, porzucenie typowo zręcznościowej mechaniki jazdy i zróżnicowanie zabawy za sprawą podzielenia zawodów na odpowiednie kategorie. GRID: Autosport w serwisie Metacritic w wersji na PC może zatem pochwalić się ostatecznie wynikiem 75/100, który można uznać za stosunkowo przyzwoity. Wersja gry przeznaczona na konsolę Sony wypadła trochę lepiej, osiągając wynik opiewający na 80 punktów, podobnie zresztą jak edycja skierowana dla posiadaczy sprzętu od Microsoftu – 77 punktów.

W grze GRID: Autosport autorzy zdecydowali się odtworzyć zawód profesjonalnego kierowcy wyścigowego, skupiając się nie tylko na samych zmaganiach na torze, ale również aspektach pomiędzy zawodami, które mają niebagatelne znaczenie dla każdego wyścigu. Tytuł oferuje 22 zróżnicowane lokacje, ponad sto tras, bogaty wybór samochodów i możliwość modyfikowania ich, a także tryb multiplayer i – co dla niektórych okazuje się być kluczowe – powrót widoku zza kierownicy, którego zabrakło w zeszłorocznym GRID 2.