Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 15:47

autor: Sarge

GRID: Autosport - PC wiodącą platformą sprzętową z rozdzielczością tekstur 4K

Jeden z pracowników studia Codemasters potwierdził na forum NeoGAF, że PC będzie wiodącą platformą sprzętową w przypadku gry GRID: Autosport. Pecetowcy otrzymają między innymi tekstury w rozdzielczości 4K i wiele innych usprawnień graficznych, o których nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Wersja na konsole nowej generacji jest mało prawdopodobna.

Wiele osób zdziwiło się po wczorajszej zapowiedzi wyścigów GRID: Autosport, że gra ma ukazać się wyłącznie na pecetach i konsolach starszej generacji. Teraz pracownik studia Codemasters (legitymujący się pseudonimem CodiesLoore) odpowiedział na łamach forum NeoGAF na parę pytań dotyczących omawianego tytułu. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że PC jest dla dewelopera wiodącą platformą sprzętową w przypadku GRID: Autosport. Oznacza to, że gra jest tworzona najpierw przede wszystkim z myślą o PC i dopiero dostosowywana z myślą o słabszych konsolach, czyli PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Posiadacze komputerów osobistych mogą liczyć na zauważalnie lepszą oprawę graficzną w stosunku do konsolowych edycji. Przede wszystkim mowa o dopracowanych teksturach w rozdzielczości 4K.

GRID: Autosport w wersji na PC zaoferuje tekstury w rozdzielczości 4K - GRID: Autosport - PC wiodącą platformą sprzętową i rozdzielczość 4K - wiadomość - 2014-04-23
GRID: Autosport w wersji na PC zaoferuje tekstury w rozdzielczości 4K

Ze słów pracownika studia Codemasters wynika też, że seria GRID prędzej czy później ukaże się na konsolach nowej generacji, ale raczej nie będzie to GRID: Autosport. Na razie deweloper skupia się na tym, by dostarczyć nowo zapowiedzianą odsłonę na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. Wyścigi next-genowe musiałyby wyglądać o wiele lepiej, dlatego właściciele PlayStation 4 oraz Xboksa One muszą raczej poczekać na nowy silnik graficzny i kolejną część cyklu GRID.

GRID: Autosport to kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od studia Codemasters. Premierę gry ustalono na 28 czerwca bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Twórcy zapowiadają, że będzie to najbardziej obszerna część cyklu, mimo że od debiutu GRID 2 w przyszłym miesiącu minie zaledwie rok.