Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 16:02

autor: Orbech

World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze

Pewien rosyjski gracz zrobił coś naprawdę wyjątkowego. Udało mu się zdobyć wszystkie osiągnięcia w grze MMORPG World of Warcraft, a jest to nie lada wyczyn, ponieważ jest ich aż 2057. Mówiąc krótko – ktoś przeszedł WOW-a.

Ktoś zdobył wszystkie aktualnie dostępne osiągnięcia w World of Warcraft. - World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze - wiadomość - 2014-04-23
Ktoś zdobył wszystkie aktualnie dostępne osiągnięcia w World of Warcraft.

Pewien rosyjski gracz dokonał czegoś niezwykłego i lekko szalonego. Udało mu się zdobyć wszystkie osiągnięcia w World of Warcraft, a jest to czyn godny uznania, ponieważ jest ich w sumie aż 2057, co daje 21995 punktów osiągnięć. Dodatkowo dorzucił do tej puli 205 z 300 Feats of Strengths. Można powiedzieć, że przeszedł on WOW-a, a przynajmniej do czasu premiery dodatku Warlords of Draenor i dodania nowych achievementów. Pewną skazą na wyczynie Rosjanina jest fakt, że oszukiwał - przenosił się na wymarłe serwery, by zdobyć osiągnięcia typu Realm First. Na tychże serwerach levelował i rajdował razem ze znajomymi z gildii. Poza tym, korzystał z kilku kont jednocześnie, a jego koledzy usuwali wszystkich napotkanych graczy. Deweloperzy ze studia Blizzard nie pochwalają podobnych akcji i dlatego w nadchodzącym dodatku Warlords of Draenor nie będzie osiągnięć typu Realm First.

Rosjanin nie jest pierwszą osobą na świecie, która zdobyła w World of Warcraft wszystkie osiągnięcia. Pierwszy raz tak szalonej i wymagającej wielu wyrzeczeń rzeczy dokonał gracz pochodzący z Azji. Jednakże, biorąc pod uwagę, że każdy dodatek dorzuca do całej puli kolejne osiągnięcia, to zabawa za jakiś czas rozpocznie się na nowo.

Podobne wyczyny na pewno są godne uznania, ponieważ wymagają wiele poświęcenia i wysiłku, ale czy na pewno warto? W końcu to tylko kilka punktów więcej lub mniej, które nie mają żadnego większego znaczenia i wpływu na grę. Może poza satysfakcją z ich zdobycia, lecz czy nie szkoda było czasu na ich uzyskanie? Z drugiej strony, mało kto może pochwalić się podobnym wyczynem i pewna elitarność z tego płynąca, na pewno daje jakąś satysfakcję. Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawym felietonem opublikowanym w serwisie gameplay.pl, w którym został dogłębnie zanalizowany temat achievementów w grach. A jaki jest wasz stosunek do różnorakich osiągnięć w grach? Jesteście łowcami achievementów, czy raczej są dla was zupełnie niepotrzebne i dekoncentrujące? Dajcie znać w komentarzach.