Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 16:02

autor: Orbech

World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze

Pewien rosyjski gracz zrobił coś naprawdę wyjątkowego. Udało mu się zdobyć wszystkie osiągnięcia w grze MMORPG World of Warcraft, a jest to nie lada wyczyn, ponieważ jest ich aż 2057. Mówiąc krótko – ktoś przeszedł WOW-a.

Ktoś zdobył wszystkie aktualnie dostępne osiągnięcia w World of Warcraft. - World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze - wiadomość - 2014-04-23
Ktoś zdobył wszystkie aktualnie dostępne osiągnięcia w World of Warcraft.

Pewien rosyjski gracz dokonał czegoś niezwykłego i lekko szalonego. Udało mu się zdobyć wszystkie osiągnięcia w World of Warcraft, a jest to czyn godny uznania, ponieważ jest ich w sumie aż 2057, co daje 21995 punktów osiągnięć. Dodatkowo dorzucił do tej puli 205 z 300 Feats of Strengths. Można powiedzieć, że przeszedł on WOW-a, a przynajmniej do czasu premiery dodatku Warlords of Draenor i dodania nowych achievementów. Pewną skazą na wyczynie Rosjanina jest fakt, że oszukiwał - przenosił się na wymarłe serwery, by zdobyć osiągnięcia typu Realm First. Na tychże serwerach levelował i rajdował razem ze znajomymi z gildii. Poza tym, korzystał z kilku kont jednocześnie, a jego koledzy usuwali wszystkich napotkanych graczy. Deweloperzy ze studia Blizzard nie pochwalają podobnych akcji i dlatego w nadchodzącym dodatku Warlords of Draenor nie będzie osiągnięć typu Realm First.

Rosjanin nie jest pierwszą osobą na świecie, która zdobyła w World of Warcraft wszystkie osiągnięcia. Pierwszy raz tak szalonej i wymagającej wielu wyrzeczeń rzeczy dokonał gracz pochodzący z Azji. Jednakże, biorąc pod uwagę, że każdy dodatek dorzuca do całej puli kolejne osiągnięcia, to zabawa za jakiś czas rozpocznie się na nowo.

World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze - ilustracja #2
World of Warcraft – pewien gracz zdobył wszystkie 2057 osiągnięć w grze - ilustracja #3

Podobne wyczyny na pewno są godne uznania, ponieważ wymagają wiele poświęcenia i wysiłku, ale czy na pewno warto? W końcu to tylko kilka punktów więcej lub mniej, które nie mają żadnego większego znaczenia i wpływu na grę. Może poza satysfakcją z ich zdobycia, lecz czy nie szkoda było czasu na ich uzyskanie? Z drugiej strony, mało kto może pochwalić się podobnym wyczynem i pewna elitarność z tego płynąca, na pewno daje jakąś satysfakcję. Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawym felietonem opublikowanym w serwisie gameplay.pl, w którym został dogłębnie zanalizowany temat achievementów w grach. A jaki jest wasz stosunek do różnorakich osiągnięć w grach? Jesteście łowcami achievementów, czy raczej są dla was zupełnie niepotrzebne i dekoncentrujące? Dajcie znać w komentarzach.

Ostatnia aktualizacja: 2014-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft