Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 13:44

autor: Adrian Werner

GRID: Autosport - pierwsze informacje i screeny [news zaktualizowany]

Zapowiedziano GRID: Autosport, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych studia Codemasters. Projekt trafi do sprzedaży za dwa miesiące.

Już od prawie tygodnia wiemy, że brytyjskie studio Codemasters szykuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony cyklu gier wyścigowych GRID. Projekt ma zostać oficjalnie ujawniony dzisiaj popołudniu, ale pierwsze informacje na jego temat zdążyły już wyciec do sieci i według nich produkcja otrzymała tytuł GRID: Autosport. Nie będziemy musieli długo czekać na jej premierę, gdyż nastąpić ma ona 28 czerwca tego roku. Co ciekawe, w planach są jedynie wersje na pecety, PlayStation 3 i Xboksa 360. Tym samym pominięte zostaną konsole nowej generacji, czyli Xbox One i PlayStation 4. Taka decyzja jest zaskakująca i bez wątpienia rozczaruje posiadaczy tych platform sprzętowych.

Aktualizacja: Studio Codemasters oficjalnie zapowiedziało grę GRID: Autosport. Umieszczone poniżej informacje na temat tego projektu zostały uzupełnione o dodatkowe konkrety ujawnione przez autorów na oficjalnym blogu.

Ustalenie daty premiery na początek czerwca oznacza, że gra ukaże się raptem rok po poprzedniej odsłonie cyklu, czyli GRID 2. Mimo to GRID: Autosport ma zaoferować najbardziej obszerną zawartość w historii serii, wprowadzając wiele nowości, a jednocześnie zachowując wszystko to, za co fani polubili wcześniejsze części oraz poprawiając rzeczy, które im się nie podobały Miłośników marki powinna zwłaszcza ucieszyć wiadomość o powrocie widoku zza kierownicy.

W porównaniu z GRID 2 znacząco zwiększony zostanie realizm modelu jazdy, a każdy samochód zapewni odmienne wrażenia. Wciąż nie będzie to poziom czystego symulatora, ale autorzy chcą zbliżyć się do niego bardziej, niż w którejkolwiek z wcześniejszych odsłon. Gra zaoferuje rozbudowany tryb kariery, w którym wcielimy się w profesjonalnego kierowcę i poza wygrywaniem wyścigów zajmiemy się m.in. pozyskiwaniem sponsorów oraz werbowaniem innych członków drużyny, którym w trakcie zawodów nakażemy np. atakowanie rywali lub obronę pozycji. Nacisk położony zostanie na aspekt sportowy, gdyż rozszerzenie znaczenia fabuły w GRID 2 nie przypadło do gustu większości fanom. W rezultacie np. nigdy nie zmuszeni zostaniemy do brania udziału w typach zawodów, które nam się nie podobają.

Nie zabraknie także rozgrywek multiplayer. Poza tradycyjnym konkurowaniem na torach gracze będą mogli m.in. zakładać sieciowe kluby oraz rywalizować o pierwsze miejsce w sieciowych rankingach RaceNet. Ponadto co tydzień mają być udostępniane nowe wyzwania, co powinno wydatnie wydłużyć żywotność tego tytułu.

Wśród dostępnych maszyn znajdziemy zarówno produkowane seryjnie modele, jak i prototypy. Wszystkie je będziemy mogli modyfikować według własnego uznania. W grze znajdziemy 22 różnorodne lokacje i w sumie ponad 100 tras. Ścigać się będziemy m.in. po ulicach San Francisco oraz na torach Hockenheim, Circuito del Jarama, Sepang i Yas Marina. GRID: Autosport zaoferuje także pięć typów zawodów oraz długie wyścigi nocne.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Codemasters
  2. GRID: Autosport - galeria screenów