Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2013, 18:00

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.)

W tym tygodniu poznaliśmy daty premier Metro: Last Light i Call of Juarez: Gunslinger. Jeden z polskich zespołów odniósł sukces na Kickstarterze, podczas gdy inne rodzime studio spotkała dotkliwa porażka. Do kiosków trafiło również kilka gazet z pełnymi wersjami gier.

Metro: Last Light zadebiutuje w Polsce 17 maja. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-04-28
Metro: Last Light zadebiutuje w Polsce 17 maja.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

Metro: Last Light

Poznaliśmy wreszcie datę polskiej premiery Metro: Last Light. Postapokaliptyczny FPS studia 4A Games trafi na półki rodzimych sklepów 17 maja tego roku w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Dystrybutorem będzie firma Cenega, która na wszystkich platformach sprzętowych przygotowała polską wersję językową. Lokalizacja będzie kinowa, czyli z napisami.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #2

Do kiosków trafił kolejny numer tekturki Gry Turbo Extra. Kosztuje 9,90 zł i oferuje pełną wersję gry:

  1. Nowy Jankes

Z kolei w numerze 2/2013 kosztującego 9,5 zł magazynu Player znalazły się pełne wersje gier:

  1. German Lowriders
  2. Wędkarz 3

W sprzedaży jest już dostępne również pismo Gamer. Wydając 10 zł otrzymacie pełną wersję gry:

  1. Czarnobyl 3: Underground

Pozostałe wieści

Beyond: Dwie Dusze z Robertem Więckiewiczem w roli Nathana Dawkinsa

Rodzimy oddział firmy Sony ujawnił, że w polskiej wersji gry Beyond: Two Souls w rolę Nathana Dawkinsa wcieli się Robert Więckiewicz. Aktor znany jest z takich filmów jak Dom zły, Ile waży koń trojański?, czy Świadek koronny. Wypuszczono również pierwsze próbki z nagrań.

Worlds of Magic ufundowane na Kickstarterze

Polskie studio Wastelands Interactive ma powody do zadowolenia. Zespołowi udało się na serwisie Kickstarter zebrać 30 tysięcy funtów potrzebne na dokończenie produkcji Worlds of Magic. Do końca akcji pozostało jeszcze 6 dni. Gra zapowiadana jest jako turowa strategia 4X osadzona w realiach fantasy. Ambicją autorów jest stworzenie godnego spadkobiercy kultowego Master of Magic.

Porażka Grimlands na Kickstarterze

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #3

Znacznie gorzej poszło na Kickstarterze innemu polskiemu studiu, czyli krakowskiemu Drago Entertainment. Zespół próbował zebrać 650 tys. dolarów na kontynuowanie produkcji postapokaliptycznego MMORPG Grimlands. Niestety, w ciągu kilku tygodni akcji użytkownicy serwisu zadeklarowali wpłatę jedynie 35 tys. dolarów. W rezultacie Kickstarter został skasowany. Nie oznacza to jednak wcale końca projektu. Twórcy prowadzą rozmowy z inwestorami i możliwe, że prace będą jednak kontynuowane.

Call of Juarez: Gunslinger – wymagania sprzętowe i data premiery

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #4

W tym tygodniu zostaliśmy wręcz zasypani nowymi informacjami odnośnie Call of Juarez: Gunslinger. Firma Ubisoft ogłosiła, że gra zadebiutuje 22 maja tego roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Produkcja sprzedawana będzie jedynie w dystrybucji cyfrowej. Ujawniono również wymagania sprzętowe edycji pecetowej. Ponadto serwis IGN udostępnił trwający ponad 18 minut zapis rozgrywki.

Enemy Front i inne projekty CI Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22- 28 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #5

Dowiedzieliśmy się również, co dzieje się z obiecującą strzelanką Enemy Front, autorstwa polskiego studia CI Games. Po odejściu z zespołu produkcyjnego Stewarta Blacka prace są kontynuowane. Zdradzono, że poziomy w grze będą miały strukturę w dużej mierze otwartą. Premiera nastąpi w przyszłym roku. Planowane są wersje na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Ujawniono również plan wydawniczy firmy. W tym roku do dystrybucji cyfrowej na PC i konsolach obecnej generacji trafi Alien Fear, które opisywane jest jako „hardkorowy shooter, dosyć trudny, z lekko oldskulowym podejściem”. Natomiast w przyszłym roku otrzymamy RPG-a Lords of the Fallen (PC, konsole następnej generacji), nad którym pracuje Tomasz Gop.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (22-26 kwietnia 2013)
  2. Injustice: Gods Among Us wywalczył srebro na PS3. Top Empik (15 - 21 kwietnia)
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 26-27 kwietnia