Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 20:59

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał do owocnych. Rodzime firmy zapowiedziały wydanie sporego zestawu obiecujących produkcji, obejrzeliśmy kilka nowych materiałów video i poznaliśmy wyniki sprzedaży czasopism branżowych

Polska platformówka JUJU trafi do sprzedaży w grudniu tego roku. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.) - wiadomość - 2014-11-24
Polska platformówka JUJU trafi do sprzedaży w grudniu tego roku.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Dragon Ball Xenoverse

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła bijatyka Dragon Ball Xenoverse. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4, a jej premiera zaplanowana została na 13 lutego przyszłego roku. Niestety, produkcja nie otrzyma żadnej lokalizacji.

Do zamówień przedpremierowych w wybranych sklepach, dodawane będą wirtualne bonusy w postaci bohatera Vegeta w wersji Super Saiyan 4 oraz dwóch ekskluzywnych strojów. Ponadto pojawi się także limitowane wydanie specjalne nazwane Trunks’ Travel Edition, do którego dołączona zostanie 25-centymetrowa figurka tytułowego wojownika.

Resident Evil Revelations 2

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.) - ilustracja #3

Drugim tytułem, którego wydanie zapowiedziała Cenega jest Resident Evil Revelations 2, czyli kolejna odsłona popularnej marki survival-horrorów firmy Capcom.

Produkcja zmierza na pecety orz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Gra zostanie zlokalizowana kinowo na wszystkich platformach sprzętowych. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku.

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.) - ilustracja #4

Trzecią i ostatnią zapowiedzią wydawniczą firmy Cenega była gra Emergency 5, która w naszym kraju ukaże się jako Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i otrzyma pełną polską wersję językową (dubbing).

Na premierę nie będziemy musieli czekać długo, gdyż nastąpi ona już 5 grudnia tego roku.

JUJU zadebiutuje 9 grudnia

Z kolei polskie studio Flying Wild Hog ogłosiło ostateczną premierę platformówki JUJU. Produkcja trafi 9 grudnia tego roku na pecety oraz konsole PlayStation i Xbox 360. Tytuł sprzedawany będzie wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 listopada 2014 r.) - ilustracja #5

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

  1. Prototype
  2. Dungeon Siege II wraz z dodatkiem Broken World

Wieści

Downfall - powstaje odświeżona wersja ponurej przygodówki Remigiusza Michalskiego

Znany m.in. z gry The Cat Lady deweloper Remigiusz Michalski ogłosił, że pracuje nad nową wersją swojej wczesnej przygodówki zatytułowanej Downfall, wydanej pierwotnie w 2009 r. Nie będzie to jedynie prosty remake i twórca ma w planach nie tylko ładniejszą grafikę, ale również poważne zmiany w fabule i mechanizmach rozgrywki.

Nowa wersja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera na nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.

Sukces This War of Mine

Polskie studio 11 bit na powody do zadowolenia. Najnowszy projekt zespołu, czyli This War of Mine, nie tylko otrzymał wyśmienite recenzje w prasie branżowej, ale okazał się również sporym sukcesem finansowym. Sprzedaż tytułu w ciągu premierowego weekendu była tak wysoka, że pokryła koszty wyprodukowania gry.

Dying Light – nowy filmik

Studio Techland wypuściło nowy materiał video z gry Dying Light. Filmik trwa minutę i pokazuje w akcji różnorodne pułapki, które będą mogli zastawiać gracze podczas zabawy.

Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4, a jej premiera nastąpi pod koniec stycznia 2015 r.

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w sierpniu 2014 r.

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował wyniki sprzedaży polskich magazynów branżowych w sierpniu tego roku. Liderem pozostało CD-Action, które odnotowało wzrost o 13% w porównaniu z analogicznym miesiącem w roku ubiegłym. Natomiast wyniki drugiego w zestawieniu PC Format spadły w tym samym czasie również o ponad 13%.

Najwięcej stracił magazyn PC World, którego sprzedaż spadła o 39,55% i wyniosła ostatecznie 11 450 sztuk.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (17-21 listopada 2014)
  2. Dragon Age: Inkwizycja debiutuje w Polsce – zobacz nasze materiały o grze
  3. Far Cry 4 – gra debiutuje na polskim rynku
  4. Premiera gry Śródziemie: Cień Mordoru na PlayStation 3 oraz Xbox 360
  5. Premiera WWE 2K15 na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One
  6. Premiera gry ESCAPE Dead Island
  7. Tydzień Asasynów. Top Empik - Tydzień 46
  8. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 22-23 listopada