Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2014, 09:41

Downfall - powstaje odświeżona wersja ponurej przygodówki Remigiusza Michalskiego

Znany m.in. z gry The Cat Lady Remigiusz Michalski pracuje nad nową wersją swojej wcześniejszej przygodówki zatytułowanej Downfall. Remake zaoferuje duże zmiany w fabule, lepszą oprawę graficzną i nowy interfejs.

Nowe Downfall w skrócie:
  • Twórca: Remigiusz Michalski (Harvester Games)
  • Wydawca: Screen 7
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: drugi kwartał 2015 r.

Cztery lata temu Remigiusz Michalski wypuścił przygodówkę Downfall. Nie stała się ona wielkim przebojem kasowym, ale osoby, które dały jej szanse otrzymały ciekawą i bardzo ponurą produkcję, zainspirowaną pięcioletnim okresem w życiu autora, kiedy to pracował jako pielęgniarz w ośrodku dla psychicznie chorych. Drugi projekt twórcy, czyli The Cat Lady, cieszył się już wyraźnie większą popularnością. Okazuje się, że autor zachęcony tym sukcesem postanowił powrócić do swojego poprzedniego dzieła i pracuje obecnie nad nową wersją Downfall. Nie będzie to jednak prosty remake z jedynie ulepszoną grafiką. Zamiast tego otrzymamy praktycznie całkowicie nową grę, którą z pierwowzorem łączyć mają jedynie niektóre wątki fabularne.

Podstawowe założenia scenariusza pozostaną niezmienione. Wcielimy się więc w mężczyznę imieniem Joe Davis, który wraz z żoną Ivy zatrzymuje się w hotelu Quiet Haven. Spokojna początkowo noc szybko przeobraża się w koszmar. Ivy doznaje nagłego ataku paniki i wkrótce potem przepada bez śladu, a na terenie hotelu zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy. Davis będzie musiał odkryć sekret, jaki skryta to miejsce, uratować żonę i znaleźć sposób ucieczki.

Początek i koniec opowieści będą przypominały pierwowzór, ale to co się wydarzy między tymi dwoma punktami ulegnie sporej zmianie. Wszystkie alternatywne ścieżki prowadzące do finału zostaną mocno zmodyfikowane, a do tego kompletnie od nowa napisano dialogi i zapewniono im większą interaktywność, tak aby przebieg rozmów kształtował dalszy rozwój opowieści. W tej kwestii inspiracją dla autora są głównie gry studia Telltale Games, takie jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us.

Spore zmiany zajdą także w mechanizmach rozgrywki. Porzucony zostanie tradycyjny interfejs point-n-click na rzecz sterowanego za pomocą klawiatury systemu z The Cat Lady, w którym postać porusza się jedynie w prawą lub lewą stronę ekranu. Znaczne ulepszenia spotkają także oprawę audiowizualną.

Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera zaplanowana została na drugi kwartał przyszłego roku. Na koniec warto dodać, że kilka miesięcy temu autor udostępnił pierwszą wersję Downfall za darmo, więc graczom zainteresowanym nowym projektem Michalskiego polecamy zaznajomienie się z pierwowzorem.

  1. Downfall – pobierz darmowy pierwowzór