Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 06:27

autor: Ender

Podsumowanie konferencji Bethesdy na E3 2019

Bethesda po raz kolejny zorganizowała konferencję, która poprzedziła rozpoczynające się targi E3. Podczas tegorocznej imprezy zaprezentowano kilka nowych tytułów, a także informacje na temat oczekiwanych gier, takich jak Doom Eternal oraz zapowiedziano dalsze wsparcie dla już opublikowanych produkcji wydawcy.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Po piątkowym evencie EA Play oraz konferencji Microsoftu, kolejnym dużym wydarzeniem poprzedzającym tegoroczne targi E3 2019 była ponad półtoragodzinna prezentacja Bethesdy. Po ostatnich dotkliwych PR-owych wpadkach związanych przede wszystkim z Falloutem 76, które mocno nadszarpnęły zaufanie fanów, przed Bethesdą stało w tym roku duże wyzwanie. W przedstawionych materiałach promocyjnych firma starała się ocieplić swój wizerunek, pokazując twarze i wypowiedzi pracujących dla niej deweloperów oraz różnorodnych reprezentantów społeczności graczy. Na szczęście, wydawca nie ograniczył się tylko do tego i zapowiedział kilka intrygujących tytułów, a także przedstawił długo oczekiwane informacje o już wydanych oraz nadchodzących produkcjach.

Podsumowanie konferencji Bethesdy na E3 2019 - ilustracja #1

The Elder Scrolls: Blades

Na samym początku eventu, deweloperzy z Bethesdy przedstawili nowe informacje na temat mobilnego The Elder Scrolls: Blades, które od kilku miesięcy znajduje się w fazie otwartej bety. Wkrótce produkcja doczekała się kolejnej dużej aktualizacji, oznaczonej numerem 1.1., wprowadzające liczne zmiany do rozgrywki. Twórcy zapowiedzieli także kompletny port tytułu na konsolę Nintendo Switch, który powinien ukazać się jesienią tego roku. Podobnie jak odpowiednik na smartfonach, produkcja będzie funkcjonować w modelu free-to-play.

 1. TES Blades dostało wielką aktualizację 1.1 i zmierza na Switcha – pełna wiadomość

Fallout 76

Następnie na scenie pojawili się deweloperzy Fallouta 76, którzy przedstawili plany dalszego wsparcia trapionej problemami gry. Okazuje się, że na graczy czeka cała masa całkowicie darmowych rozszerzeń. Pierwszym z nich będzie Wastelanders, które wprowadzi nie tylko nowy wątek fabularny, ale także po raz pierwszy zasiedli opustoszały świat gry ludzkimi postaciami niezależnymi. Wraz z dodatkiem do gry wprowadzony zostanie nowy tryb zabawy o nazwie Nuclera winter, który jest wariacją na temat popularnego battle royale i oferuje możliwość wspólnej zabawy dla 52 osób.

 1. Przyszłość Fallout 76 – battle royale, NPC, dialogi i wybory moralne – pełna wiadomość

GhostWire: Tokyo

GhostWire: Tokyo to pierwsza duża premierowa produkcja zapowiedziana podczas wydarzenia. Jest to przygodowa gra akcji z elementami horroru, której producentem jest japońskie Tango Gameworks, kierowane przez legendarnego japońskiego twórcę Shinjiego Mikamiego (seria Resident Evil i The Evil Within, Vanquish).

 1. GhostWire: Tokyo to nowa przygodowa gra akcji od Shinjiego Mikamiego – pełna wiadomość

The Elder Scrolls Online

Bethesda nie zapomina o swoim MMORPG The Elder Scrolls Online. Studio pokazało nowy filmowy zwiastun dużego dodatku do gry zatytułowanego The Elder Scrolls Online: Elsweyr. Zapowiedziane zostały także dwa mniejsze DLC - Dragonhold oraz Scalebreaker.

 1. Nowy cinematic trailer The Elder Scrolls Online i kolejne dodatki – pełna wiadomość

The Elder Scrolls Legends

Podczas konferencji wydawca ponownie potwierdził zainteresowanie dalszym rozwojem karcianki The Elder Scrolls Legends, która ukazała się 2017 roku. Na scenie zaprezentowano nie tylko widowiskowy aktorski zwiastun tytułu, zachęcający do zabawy na urządzeniach mobilnych, ale także potwierdzono istnienie jego nowego rozszerzenia zatytułowanego Moons of Elsweyr (Księżyce Elsweyr), które ukaże się pod koniec tego miesiąca.

 1. The Elder Scrolls Legends - nowe zwiastuny i zapowiedź dodatku Moons of Elsweyr – pełna wiadomość

Commander Keen

Kompletnie niespodziewanie wskrzeszona zostaje legendarna pecetowa platformówka Commander Keen, która stworzona została pierwotnie w latach 90. przez id Software. Produkcja przedstawi graczom dwójkę nowych bohaterów – Billy’ego i Billie Blaze, którzy przeżywać będą fantastyczne przygody na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

 1. Commander Keen powraca jako gra mobilna – pełna wiadomość

Wolfenstein Youngblood

Podczas prezentacji nie zabrakło nowego gameplay'u z debiutującego pod koniec lipca spin-offu serii Wolfenstein, pozwalającego nam wcielić się w córki B. J. Blazkowicza, które walczą z nazistami podczas specjalnej misji w Paryżu. Pokazano także Wolfenstein Cyberpilot – grę akcji przeznaczoną na okulary VR.

 1. Świeżutki zwiastun Wolfenstein Youngblood z E3 2019 – pełna wiadomość

RAGE 2

Fani wydanej w połowie maja strzelanki RAGE 2 doczekają się kolejnych atrakcji. Studia Avalanche i id Software zaprezentowały darmowe aktualizacje, które otrzymamy w przyszłym miesiącu, a także mający zadebiutować jeszcze w tym roku fabularny dodatek Rise of the Ghosts.

 1. Nowości w RAGE 2 i zajawka dodatku Rise of the Ghosts – pełna wiadomość

Deathloop

Deathloop to drugi duży tytuł zapowiedziany podczas imprezy. Nad tym intrygującym FPS-em pieczę sprawuje studio Arkane (Prey, seria Dishonored). Szczegóły na temat jego rozgrywki pozostają na razie kompletną tajemnicą, ponieważ deweloperzy pokazali nam jedynie animowany zwiastun filmowy. Dowiadujemy się z niego, że bohaterami produkcji jest para zabójców uwięzionych w niekończącej się walce na śmierć i życie w pętli czasowej, z której jeden stara się wydostać, a drugi robi wszystko w swojej mocy, by go powstrzymać.

 1. Deathloop to nowa gra Arkane Studios – pełna wiadomość

Orion

Streaming gier jest jednym z najpopularniejszych branżowych tematów tego roku. Przedstawiciele studia id Software, znanego nie od dziś z opracowywania przełomowych technologii, opowiedzieli na scenie o Orionie. Jest to pakiet aplikacji oraz opatentowanych rozwiązań informatycznych, mających na celu przyśpieszenie streamingu gier, który skierowany jest do posiadaczy platform, takich jak Google Stadia. Deweloperzy wspominają między innymi o ograniczeniu obciążenia łącz internetowych oraz dwudziestoprocentowym wzroście wydajności przesyłania danych.

Podsumowanie konferencji Bethesdy na E3 2019 - ilustracja #2

 1. Orion – informacja prasowa

Doom Eternal

Prezentacja Dooma Eternal była z pewnością największą atrakcją konferencji. Poznaliśmy wreszcie dokładną datę premiery gry na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Została ona wyznaczona na 22 listopada tego roku. Zobaczyliśmy również interesujący fragment rozgrywki oraz zwiastun, przedstawiający nowych przeciwników oraz zróżnicowane lokacje, które zaoferuje tytuł. Zapowiedziano też przeznaczony dla trzech osób wieloosobowy tryb o nazwie Battlemode. W trakcie zabawy jeden gracz wcieli się w uzbrojonego po zęby Doom Slayera, a pozostali w skórach demonów będą starali się go powstrzymać.

 1. Doom Eternal – data premiery, edycja kolekcjonerska i nowy gameplay – pełna wiadomość

W najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się kolejnych informacji związanych z Doomem Eternal oraz z innymi nadchodzącymi tytułami Bethesdy. Wiele z nich jest bowiem dostępnych w formie grywalnych dem na targach E3 2019.

 1. Bethesda – strona oficjalna
 2. E3 2019 – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.