Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchANDiOS
Okładka The Elder Scrolls: Blades (Switch)
OkładkaThe Elder Scrolls: Blades (Switch)

The Elder Scrolls: Blades

Gra RPG przygotowana głównie na urządzenia mobilne, osadzona w bogatym uniwersum serii The Elder Scrolls. Gracze wcielają się w tajnego agenta Cesarstwa, który musi odbudować zniszczone miasto, zbierając zasoby, wykonując questy oraz eksplorując losowo generowane podziemia.

RPG | FPP | fantasy | zagraj za darmo | The Elder Scrolls | funkcje cross-platform | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Elder Scrolls: Blades Premiera

14maj2020

AND iOS Switch

The Elder Scrolls: Blades to kolejna odsłona legendarnej serii The Elder Scrolls, tym razem stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Ambicją twórców z firmy Bethesda było przeniesienie doświadczeń płynących z zabawy z grami takimi jak The Elder Scrolls V: Skyrim na mały ekran telefonu lub tabletu. Tytuł funkcjonuje w modelu free-to-play z mikrotransakcjami.

Fabuła

Bohater gracza jest tajnym agentem Imperium, należącym do elitarnego oddziału Ostrzy. W wyniku intrygi zostaje wyjęty spod prawa, a jego miasto zniszczone przez najemników oraz zbudzoną przypadkiem tajemniczą i złą siłę. Nasze działania skupiają się na odbudowaniu miasta, sprowadzeniu z powrotem jego mieszkańców oraz rozprawieniu się z pradawnym złem.

Mechanika

The Elder Scrolls: Blades pozwala stworzyć swoją własną, unikalną postać i rozwijać jej umiejętności wraz ze zdobywanym doświadczeniem. W trakcie przygody walczymy na arenie, zwiedzamy korytarzowe lokacje, a także generowane proceduralnie lochy, wykonując różnego rodzaju questy. Dzięki zebranym zasobom i surowcom rozwijamy miasto, stanowiące naszą bazę wypadową. Podczas zabawy możemy też odwiedzać miasta znajomych.

Produkcja jest klasycznym RPG-iem akcji, w którym świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Sterowanie zostało oparte w całości na wykorzystaniu interfejsu dotykowego. Stukając w ekran wybieramy kierunek ruchu, a wykonując pociągnięcia palcem aktywujemy ataki bronią, zaklęcia lub bloki. Opcjonalnie możemy korzystać także z wirtualnych gałek analogowych. Co ciekawe, bawić możemy się trzymając urządzenie zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej.

Kwestie techniczne

The Elder Scrolls: Blades może pochwalić się wysokiej jakości oprawą audiowizualną, stworzoną z myślą o czołowych modelach telefonów i tabletów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls: Blades: 12+

AND
iOS
Switch