Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka The Elder Scrolls: Blades (AND)

The Elder Scrolls: Blades

RPG akcji stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych, które osadzone zostało w bogatym uniwersum serii The Elder Scrolls.

RPG | FPP | fantasy | zagraj za darmo | The Elder Scrolls | multiplayer | RPG akcji

Okładka The Elder Scrolls: Blades (AND)

data premiery gry:

mar2019

AND iOS

The Elder Scrolls: Blades to kolejna odsłona legendarnej serii The Elder Scrolls, tym razem stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Ambicją twórców z firmy Bethesda było przeniesienie doświadczeń płynących z zabawy z grami takimi jak The Elder Scrolls V: Skyrim na mały ekran telefonu lub tabletu. Tytuł funkcjonuje w modelu free-to-play z mikrotransakcjami.

Fabuła

Bohater gracza jest tajnym agentem Imperium, należącym do elitarnego oddziału Ostrzy. W wyniku intrygi zostaje wyjęty spod prawa, a jego miasto zniszczone przez najemników oraz zbudzoną przypadkiem tajemniczą i złą siłę. Nasze działania skupiają się na odbudowaniu miasta, sprowadzeniu z powrotem jego mieszkańców oraz rozprawieniu się z pradawnym złem.

Mechanika

The Elder Scrolls: Blades pozwala stworzyć swoją własną, unikalną postać i rozwijać jej umiejętności wraz ze zdobywanym doświadczeniem. W trakcie przygody walczymy na arenie, zwiedzamy korytarzowe lokacje, a także generowane proceduralnie lochy, wykonując różnego rodzaju questy. Dzięki zebranym zasobom i surowcom rozwijamy miasto, stanowiące naszą bazę wypadową. Podczas zabawy możemy też odwiedzać miasta znajomych.

Produkcja jest klasycznym RPG-iem akcji, w którym świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Sterowanie zostało oparte w całości na wykorzystaniu interfejsu dotykowego. Stukając w ekran wybieramy kierunek ruchu, a wykonując pociągnięcia palcem aktywujemy ataki bronią, zaklęcia lub bloki. Opcjonalnie możemy korzystać także z wirtualnych gałek analogowych. Co ciekawe, bawić możemy się trzymając urządzenie zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej.

Kwestie techniczne

The Elder Scrolls: Blades może pochwalić się wysokiej jakości oprawą audiowizualną, stworzoną z myślą o czołowych modelach telefonów i tabletów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Gry podobne do The Elder Scrolls: Blades

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls: Blades

12+

The Elder Scrolls Blades opóźnione
The Elder Scrolls Blades opóźnione

wiadomość30 listopada 2018

Firma Bethesda Softworks poinformowała za pośrednictwem Twittera, że premiera The Elder Scrolls: Blades nieco się opóźni. Tytuł ukaże się na początku 2019 roku.

The Elder Scrolls Blades - premiera w grudniu
The Elder Scrolls Blades - premiera w grudniu

wiadomość13 września 2018

Studio Bethesda Softworks ujawniło, że mobilne RPG The Elder Scrolls: Blades ukaże się w grudniu tego roku. Ponadto podczas konferencji firmy Apple pokazano nowy fragment rozgrywki z projektu.

The Elder Scrolls: Blades - nowe mobilne RPG akcji od Bethesdy
The Elder Scrolls: Blades - nowe mobilne RPG akcji od Bethesdy

wiadomość11 czerwca 2018

Firma Bethesda zapowiedziała grę The Elder Scrolls: Blades. Produkcja to klasyczne RPG akcji, które stworzone zostało z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. Tytuł ma pojawić się pod koniec tego roku i działać w modelu free-to-play.

AND
iOS