Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 kwietnia 2019, 13:25

autor: AlexB

The Elder Scrolls Blades zarobiło już 1,5 miliona dolarów

Według danych firmy analitycznej SensorTower, The Elder Scrolls: Blades, czyli opracowana na urządzenia mobilne darmowa odsłona popularnego cyklu gier RPG od firmy Bethesda, zgromadziła w miesiąc od debiutu we wczesnym dostępie 1,5 miliona dolarów. Wszystko to mimo kontrowersji związanych z mikropłatnościami.

Bethesda nie ma jak na razie większych powodów do narzekań, jeśli chodzi o The Elder Scrolls: Blades. Jak podaje firma analityczna SensorTower, mobilna odsłona kultowego cyklu RPG-ów akcji - dystrybuowana w modelu free-to-play - w zaledwie miesiąc od premiery we wczesnym dostępie zebrała 1,5 miliona dolarów. Oznacza to, że tytuł dziennie zgarnia około 50 tysięcy dolarów z samych tylko mikrotransakcji.

The Elder Scrolls: Blades radzi sobie całkiem nieźle. - The Elder Scrolls Blades zarobiło już 1,5 miliona dolarów - wiadomość - 2019-04-29
The Elder Scrolls: Blades radzi sobie całkiem nieźle.

Obecnie we wczesną wersję The Elder Scrolls: Blades może zagrać każdy, kto zarejestruje się na stronie Bethesda.net. Osób, które skusiły się na ten tytuł, jest na razie 1,3 miliona. Wychodzi na to, że każda z nich wydała w produkcji średnio 1,20 dolara, choć rzecz jasna należy pamiętać, że nie wszyscy się na to zdecydowali.

Wśród graczy, którzy „wpompowali” prawdziwe pieniądze w The Elder Scrolls: Blades, prym wiodą Amerykanie. Z ich kieszeni pochodzi aż 73% kwoty zgromadzonej przez grę. Innymi słowy, wydali oni około 1,1 miliona dolarów. Na drugim miejscu uplasowali się Brytyjczycy, których udział w podanej wyżej sumie wynosi 5% (około 75 tysięcy dolarów).

Zbieranie lepszego sprzętu w The Elder Scrolls: Blades zajmuje sporo czasu, jeśli się nie płaci. - The Elder Scrolls Blades zarobiło już 1,5 miliona dolarów - wiadomość - 2019-04-29
Zbieranie lepszego sprzętu w The Elder Scrolls: Blades zajmuje sporo czasu, jeśli się nie płaci.

Warto zaznaczyć, że The Elder Scrolls: Blades osiągnęło ten całkiem przyzwoity wynik finansowy nie tylko pomimo faktu, że znajduje się ono we wczesnym dostępie, ale również mimo kontrowersji związanych z systemem mikropłatności. Choć teoretycznie misje w grze da się wykonywać bez przerwy, to skrzynki otrzymywane w ramach nagrody otwierają się po kilka godzin. Na domiar złego, w danym momencie można odblokowywać tylko jeden kufer, a liczba dostępnych miejsc na nie jest ograniczona. Oczywiście cały ten proces można przyspieszyć. Trzeba tylko przeznaczyć na to specjalne kryształy, które z kolei kosztują prawdziwe pieniądze. Sądząc po wynikach finansowych, najwyraźniej sporo osób nie ma z tym większego problemu.

The Elder Scrolls: Blades jest przeznaczone na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Szczegóły na temat tytułu, wraz z listą wspieranych modeli telefonów i tabletów, znajdziecie w oficjalnym FAQ przygotowanym przez firmę Bethesda.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls: Blades
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls: Blades

The Elder Scrolls: Blades