Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 kwietnia 2019, 13:24

Avengers: Endgame zarobiło już ponad 1,2 mld dolarów

Świat oszalał na punkcie Avengers: Endgame. Film zarobił już ponad 1,2 mld dolarów, stając się nowym rekordzistą w wielu kategoriach Box Office.

Film bije rekord za rekordem. - Avengers: Endgame zarobiło już ponad 1,2 mld dolarów - wiadomość - 2019-04-29
Film bije rekord za rekordem.

Avengers: Endgame zaliczyło najlepsze otwarcie w historii kina. Od momentu premiery aż do końca minionego weekendu produkcja wygenerowała ponad 1,2 mld dolarów. Z tej kwoty 350 mln przypadło na rynek amerykański, a 330,5 mln na chiński.

Taki wynik sprawił, że film stał się nowym rekordzistą w wielu kategoriach. Żadna wcześniejsza produkcja nie przekroczyła miliarda dolarów w takim tempie. 350 mln dolarów zarobione przez Avengers: Endgame w Stanach Zjednoczonych jest kwotą o 93 mln dolarów większą niż ta osiągnięta przez Avengers: Infinity War.

Z kolei w przypadku otwarcia dla całego świata najnowszy przebój Marvela prawie dwukrotnie przebił poprzedniego rekordzistę w postaci The Fate of the Furious, który mógł się pochwalić 640 mln dolarów uzyskanymi w analogicznym okresie.

Te 1,2 mld dolarów to oczywiście jedynie początek. Obecnie trudno przewidzieć z jakim wynikiem skończy Avengers: Endgame. Wszystkich ciekawi przede wszystkim, czy produkcja ma szanse przekroczyć aktualny rekord, czyli 2,787 mld dolarów uzyskane przez film Avatar.

Co ciekawe, pozycję numer dwa w amerykańskim Box Office zajął film Kapitan Marvel. Zainteresowanie najnowszymi przygodami Avengersów było tak duże, że przy okazji wiele osób postanowiło obejrzeć starszą produkcję Marvela.

W sumie wszystkie filmy z tego uniwersum zarobiły już 19,8 mld dolarów. W skład serii wchodzą 22 produkcje, z czego aż dziewięć przekroczyło miliard dolarów w box office.

  1. Oficjalna strona filmowego uniwersum Marvela
  2. Jaka przyszłość czeka Marvela po Avengers: Koniec gry?