Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2018, 13:14

autor: Movis

Plotki o Switch VR, data premiery V-Rally 4 i inne wieści

Dziś piszemy o wygrzebanym z oprogramowania Nintendo Switch trybie VR, planowanym starcie płatnej subskrypcji online na tej konsoli we wrześniu i dacie premiery ścigałki V-Rally 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nintendo testuje tryb VR dla Switcha?

Jakość materiału pozostawia nieco do życzenia, ale zauważyć można „Test VR Mode”. (źródło: twitter.com/random666_kys) - Plotki o Switch VR, data premiery V-Rally 4 i inne wieści - wiadomość - 2018-08-10
Jakość materiału pozostawia nieco do życzenia, ale zauważyć można „Test VR Mode”. (źródło: twitter.com/random666_kys)

Twitter zaroił się ostatnio od wpisów donoszących o prawdopodobnych ruchach koncernu Nintendo w stronę wirtualnej rzeczywistości. Użytkownik OatmealDome odkrył, że w dokumentacji usług konsoli widnieje linijka „ICommonStateGetter::SetVrModeEnabled(bool)”. Podobne informacje zapewnia inny domorosły koder – random666_kys (niewybredny nick) – który prezentuje dwa materiały wideo (pierwszy i drugi) wraz z obrazem, na którym ekran konsoli jest podzielony na dwa charakterystyczne pola, po jednym dla każdego oka. Wszystko wskazuje na to, że nowość jest wewnętrznie testowana przez japońskiego giganta.

Co ciekawe, plotki o takiej możliwości rozwoju konsoli zaiskrzyły w okolicach jej premiery w marcu 2017 roku (via uploadvr.com). Jako że urządzenie nie jest zbyt potężne, funkcjonalność ta bardziej mogłaby przypominać Google Cardboard czy Gear VR niż Oculus Rift. Niemniej jednak, byłaby kolejnym dobrym dodatkiem do oferty, zachęcającym do zakupu nowych peryferiów ponad 20-milionową społeczność konsoli.

„Pełne” Nintendo Switch Online ruszy pod koniec września

Nintendo reklamuje swoją usługę m.in. dostępem do biblioteki kultowych gier. - Plotki o Switch VR, data premiery V-Rally 4 i inne wieści - wiadomość - 2018-08-10
Nintendo reklamuje swoją usługę m.in. dostępem do biblioteki kultowych gier.

Skoro już mówimy o japońskiej hybrydzie konsoli i sprzętu przenośnego, na oficjalnym Twitterze Nintendo potwierdzono plany związane z „premierą” usługi Nintendo Switch Online. Gwoli przypomnienia, sieciowe funkcje sprzętu są obecnie nieodpłatne, a użytkownicy mogą je testować w okresie beta, który ma się skończyć w okolicach jesieni 2018 roku. Przedstawiciel firmy potwierdził, że harmonogram się nie zmienił, choć ograniczył się tylko do wspomnienia, że pełna wersja abonamentu wystartuje „w drugiej połowie września”. Choć brakuje nam ostatecznej daty, to powoli należy godzić się z myślą płacenia ok. 15 zł za miesiąc lub ok. 75 zł za rok dostępu do usług internetowych. Szczegóły o NSO możecie doczytać tutaj.

V-Rally 4 z datą premiery

Producent Kylotonn Racing Games, odpowiedzialny za najnowszą grę z serii V-rally, potwierdził właśnie datę jej premiery. Z zapewnionej informacji prasowej (via worthplaying.com) wynika, że V-Rally 4 ma ukazać się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 6 września 2018 roku, a na PC „dojedzie” nieco później, bo 25 września. Nie podano dalszych informacji o porcie na Nintendo Switch. Cykl gier samochodowych powraca na rynek po szesnastu latach przerwy z pięćdziesięcioma licencjonowanymi autami (Porsche 911 Safari, Ford Mustang oraz Ford Focus RS RX i inne) i oferuje konkurencje od Rallycross i Buggy, po Gymkhanę oraz Hillclimb. Prawdziwa gratka dla maniaków rajdów motoryzacyjnych.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Young Souls
 2. Scarf
 3. Heroes of the Monkey Tavern
 4. Pokemon: Let's Go, Pikachu!
 5. Pokemon: Let's Go, Eevee!
 6. We Happy Few
 7. Warriors Orochi 4
 8. Unavowed
 9. Through the Darkest of Times
 10. The Quiet Man
 11. Liar Princess and the Blind Prince
 12. Super Smash Bros. Ultimate

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Red Dead Redemption II gameplay #1
 2. Stygian: Reign of the Old Ones gamescom 2018 trailer
 3. Pathologic 2 zwiastun #3
 4. Gift of Parthax gamescom 2018 trailer
 5. Distance zwiastun z datą premiery
 6. Devil's Hunt gamescom 2018 trailer
 7. Destiny 2: Porzuceni Śniące Miasto (PL)
 8. Tracks: The Train Set Game zwiastun #1
 9. Liar Princess and the Blind Prince zwiastun #2
 10. Storm Boy: The Game zwiastun #1
 11. Robbotto zwiastun #1
 12. Rage in Peace zwiastun #1
 13. Overcooked 2: Rozgotowani zwiastun na premierę (PL)
 14. NBA 2K19 zwiastun #2
 15. Moonfall Ultimate zwiastun #1