Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4
Okładka Heroes of the Monkey Tavern (PC)

Heroes of the Monkey Tavern

Dungeon crawler, w którym wcielamy się w awanturników plądrujących pełną niebezpieczeństw wieżę, by zdobyć środki na dalsze świętowanie w tytułowej tawernie.

RPG | FPP | fantasy | dungeon-crawler | elementy przygodowe | indie

Okładka Heroes of the Monkey Tavern (PC)

data premiery gry:

22wrz2016

PC

5kwi2017

PS4

7lis2017

Switch

Heroes of the Monkey Tavern jest dungeon crawlerem opracowanym przez niezależne studio Monkey Stories. Produkcja czerpie nie tylko z klasyków gatunku, lecz także z jego nowoczesnych przedstawicieli, na czele z pierwszym Legend of Grimrock.

Fabuła

W Heroes of the Monkey Tavern wcielamy się w bohaterów, którzy świętowali w tytułowej Małpiej Tawernie aż do momentu, kiedy ich sakiewki zaczęły świecić pustkami. W samą porę poznali jednak tajemniczego nieznajomego, który opowiedział im o skarbach ukrytych w wysokiej wieży majaczącej na horyzoncie. Protagoniści, szukając okazji do wzbogacenia się, postanowili więc splądrować tę budowlę.

Mechanika

Wzorem klasycznych przedstawicieli gatunku w Heroes of the Monkey Tavern akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od skomponowania czteroosobowej drużyny śmiałków, dobierając ich spośród przedstawicieli ośmiu różnorodnych klas. W ich skórze przemierzamy posępne labirynty (poruszamy się w charakterystyczny dla gatunku, skokowy sposób, z możliwością obrotu o dziewięćdziesiąt stopni), gdzie roi się od niebezpiecznych pułapek i potworów, zagadek oraz ponad setki unikalnych przedmiotów.

W miarę postępów herosi zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy, dzięki czemu z czasem mogą się mierzyć z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Starcia tymi ostatnimi toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie liczy się przede wszystkim obranie odpowiedniej taktyki oraz umiejętne wykorzystywanie mocnych stron każdego z awanturników; dotyczy to tak pojedynków z sześcioma potężnymi bossami, jak i bitew z szesnastoma rodzajami szeregowych oponentów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Heroes of the Monkey Tavern została utrzymana w stylistyce przywodzącej na myśl wyżej wspomniane Legend of Grimrock, a zmaganiom towarzyszy klimatyczny soundtrack. Ponadto należy odnotować, że tytuł pozwala na wybór jednego z trzech poziomów trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Heroes of the Monkey Tavern

Wymagania wiekowe Heroes of the Monkey Tavern

12+

PC
PS4
Switch