Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka The Quiet Man (PS4)

The Quiet Man

Trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się w Dane'a – niesłyszącego bohatera próbującego rozwikłać zagadkę porwania pewnej piosenkarki przez zamaskowanego sprawcę. W trakcie rozgrywki przemierzamy ponure uliczki miasta i walczymy z przeciwnikami.

Akcji | TPP | beat 'em up | full motion video

Okładka The Quiet Man (PS4)

data premiery gry:

1lis2018

PC PS4

The Quiet Man to gra akcji, opracowana przez zespół Human Head Studios i wydana przez firmę Square Enix. Produkcja łączy sceny „live action” (czyli takie, w których występują prawdziwi aktorzy) i fragmenty z dynamiczną rozgrywką, wykorzystujące grafikę komputerową.

Fabuła

Historia opowiedziana w The Quiet Man toczy się w ciągu jednej nocy. Gracze wcielają się w Dane'a – niesłyszącego bohatera podążającego tropem zamaskowanego porywacza, którego ofiarą padła pewna piosenkarka. Grę opracowano w taki sposób, by dało się ją ukończyć w jeden wieczór.

Mechanika

W The Quiet Man akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka polega na śledzeniu fabuły, a także na przemierzaniu mrocznych uliczek i toczeniu pojedynków z czającymi się tam oprychami. System walki, nad którym czuwał Tatsuro Koike (reżyser scen akcji w serii Yakuza) opiera się na wyprowadzaniu brutalnych ataków (jak kopniaki, ciosy pięścią czy nawet rzucanie oponentami) i łączeniu ich w widowiskowe kombinacje, a także na stosowaniu błyskawicznych uników i szybkich kontr.

Kwestie techniczne

The Quiet Man posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Wrażenie robi bogata mimika twarzy, a ponura atmosfera, w jakiej utrzymano opowieść, jest budowana przez oszczędne oświetlenie lokacji i mroczną kolorystykę. Na osobną wzmiankę zasługuje warstwa dźwiękowa – z uwagi na fakt, że wcielamy się w niesłyszącego protagonistę, w trakcie zabawy do naszych uszu docierają jedynie stłumione odgłosy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Quiet Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Quiet Man

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 370 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.7 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
The Quiet Man najgorzej ocenianą grą 2018 roku; Agony i Hollow w czołówce crapów
The Quiet Man najgorzej ocenianą grą 2018 roku; Agony i Hollow w czołówce crapów

wiadomość18 grudnia 2018

Serwis Metacritic opublikował zestawienie najgorzej ocenianych gier roku. Tym razem zaskakująco wiele produkcji w pierwszej dziesiątce ukazało się pod szyldem dużych wydawców. Dwa miejsca zajęły również tytuły z Polski.

Trzy kwadranse z „filmowym” The Quiet Man od Square Enix
Trzy kwadranse z „filmowym” The Quiet Man od Square Enix

wiadomość9 sierpnia 2018

W sieci pojawił się pierwszy długi gameplay z The Quiet Man, czyli „filmowej” gry akcji, nad którą pracuje zespół Human Head Studios. Tytuł zmierza na komputery osobiste i PlayStation 4, a jego wydaniem zajmie się firma Square Enix.

The Quiet Man to nowa marka od Square Enix
The Quiet Man to nowa marka od Square Enix

wiadomość11 czerwca 2018

Podczas swojego show poprzedzającego targi E3 firma Square Enix w dość enigmatyczny sposób zapowiedziała The Quiet Man, czyli trzecioosobową grę akcji, w której wcielimy się w małomównego bohatera.

PC
PS4